Ознака: ванчо орданоски
Македонија 11.06.20 | 00:05

Братот на Сашо Ордановски ги навреди новинарите па го избриша твитот

Братот на Сашо Ордановски, кој е еден од најголемите поддржувачи на власта, продолжува со своето недолично однесување. Ванчо напиша твит на кој со погрдни имиња им се...

Македонија 07.01.20 | 14:51

Дегутантно: „Иновативецот“ Орданоски се мајтапи со Божик и ѝ се потсмева на трагедијата во Австралија

Братот на новинарот Сашо Орданоски, „иновативецот“ кој доби 350.000 евра од Фондот за иновации за измислена иновација на Твитер се мајтапи со празникот Божик и им се потсмева...

Македонија 03.09.19 | 14:50

Тортевски за Ордановски: Толку ли е во паника дека ќе му се открие криминалот со измислена иновација

Адвокатот Александар Тортевски извесно време е во твитер војна со братот на новинарот Сашо Ордановски, Ванчо Ордановски, кој на твитер го користи името @mindplumber. Имено,...

Македонија 13.07.19 | 12:03

Индиска компанија го обвинува Ванчо Орданоски дека претставил нивни уред за мерење на загадувањето како свој

Претставници на индиската команија Оизом, базирана во градот Ахмедабад, за Република потврдуваат дека Фондот за иновации и технолошки развој спонзорирал компанија...

Македонија 05.07.19 | 09:07

Тортевски: Братот на Орданоски земал 350.000 евра од Владата за измислена иновација

Адвокатот Александар Тортевски објави индиции за сериозен криминал. Тој вели дека братот на Сашо Ордановски, Ванчо, кој на Твитер го користи името @mindplumber од државата...

Македонија 16.03.19 | 23:00

Ордановски: Во суштина Дурловски го прогласија за глуп

Ванчо Ордановски, брат на новинарот Сашо Ордановски и познат критичар на ВМРО-ДПМНЕ под името „Mindplumer“ на „Твитер“, со контраверзен твит ја коментираше судската одлука...