Ознака: Валандово
Македонија 19.01.20 | 18:40

За инает на Пробиштип: Во Валандово три пати се фрлаше крстот

И во Валандово фрлањето на светиот крст за Водици не помина без скандал. „Пушти го, пушти го“: Во Штип се степаа за крстот Свештените лица трипати го фрлаа крстот, затоа...

Сервиси 16.07.19 | 23:10

Земјотрес во Валандово и Струмица

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот...

Македонија 15.04.19 | 19:26

Силјановска: Ниту ЕУ и НАТО сами по себе не носат демократија и економски развој

Тие како да ја заборавиле химната. Тие наместо за право и правдина зборуваат само за политиката и дека немаме друг излез и дека ова морало да се направи, зошто инаку немало...

Македонија 15.04.19 | 19:18

На сегашната власт ниту еден пат не им е отворен, ние ќе треба да ги отвораме

Се врзуваат за ЕУ и НАТО, меѓутоа убаво им рече мојата соработничка, дека тоа е лага. Од ЕУ фондовите за екологија и еколошка заштита може да користите средства кога ќе...

Македонија 15.04.19 | 18:20

Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово

Со почеток во 18:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Валандово. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател...

Култура 30.01.19 | 11:50

Изложба на заборавени книги во Валандово

Во Домот на културата во Валандово е поставена несекојдневна интересна изложба на одамна недопрени или заборавени книги, кои со децении ниту еднаш не биле позајмени...