Ознака: в.д. директор
Култура 14.03.22 | 15:30

Танкица Стојанова назначена за в.д. директорка на Центарот за култура во Струмица

Министерството за култура ја назначи актерката Танкица Стојанова за в.д. директорка на НУЦК „Антон Панов“ во Струмица, откако досегашен вршител на оваа функција беше...

Скопје 13.01.22 | 11:13

Нов в.д. директор на ЈП „Градски паркинг“ е Бојан Христовски, разрешен е Филип Пасху

Филип Пасху е разрешен од функцијата в. д. директор на ЈП „Градски паркинг“ и од денеска, в. д. директор на претпријатието е Бојан Христовски, кој досега бил вработен...

Култура 16.12.21 | 14:14

НУ ЦК „Антон Панов“-Струмица засега останува со в.д. директор

И при повторната постапката за избор на директор на Националната установа Центар за култура „Антон Панов“ – Струмица, согласно одлуката на Управниот суд , се потврди...

Македонија 16.11.21 | 12:19

Назначени В.Д. директори на Јавните претпријатија во Охрид

Со одлука на градоначалникот Кирил Пецаков, денес, назначени се нови В.Д. директори на општинските Јавни претпријатија ВО оХРИД.. Во јавното претријатие „Охридски комуналец“...

Култура 22.12.20 | 11:59

ДКСК: В.д директорот на Агенцијата за филм не може да биде и член на УО на оваа институција

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) оцени дека е спорно именувањето на в.д. директорот на Агенцијата за филм на 15 декември 2020 година од страна на Владата. Спорно...

Култура 04.09.19 | 19:30

Актерот Висар Вишка е новиот в.д. директор на театарот во Гостивар

Актерот Висар Вишка е поставен за нов в.д. директор на театарот во Гостивар. Висар Вишка е дипломиран актер на факултетот за драмски уметности во Скопје. Вишка, кој изминативе...

Економија 20.02.19 | 10:58

Награда за Старова: Свекрвата поставена за в.д. директор во „Коменски“

Маја Старова, свекрва на Нола Исмајлоска Старова, е поставена за в.д. директор на основното училиште „Јан Амос Коменски” во Карпош, дознава „Лидер“ од извори во Министерството...

Скопје 07.02.19 | 13:54

„Победивме, го зедовме Хемиско“: Бојкот на наставата за в.д. директорот поставен од Шилегов

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов изјави дека не е нарушен образовниот процес со тоа што вчера за нов в.д. директор на средното хемиско-технолошко училиште „Марија...