Ознака: Усман Дембеле
Фудбал 07.08.23 | 11:26

Стоичков: Во мое време Дембеле ќе чистеше копачки

Христо Стоичков го  нападна Усман Дембеле дека едвај чека да ја напушти Барселона. Дембеле е на прагот на преселба во Пари Сен Жермен и многу фанови на Барселона едвај...

Фудбал 31.01.22 | 08:39

ПСЖ уште посилен, доаѓа и Усман Дембеле

Барселона е подготвена да го продаде напаѓачот Усман Дембеле на Пари Сен-Жермен пред затворањето на зимскиот преоден рок. Според „RAC1“, каталонскиот клуб се согласил...

Фудбал 14.10.20 | 16:22

Барса ќе го пушти Дембеле за 45 милиони евра

Барселона се согласи да ја намали бараната сума за напаѓачот Усман Дембеле, објави „Скај Спорт“. Според изворот, каталонскиот клуб е подготвен да го ослободи 23-годишниот...

Фудбал 14.12.18 | 22:26

200.000 евра за Дембеле

Вториот најскап трансфер во историјата на Барселона, Усман Дембеле ќе биде казнет со 200.000 евра поради својот однос на работниот процес, потврди „Марка“. Французинот...