Ознака: усје
Македонија 17.12.19 | 10:48

Што се гори во Цементарница: Со каков отров се трујат скопјани?

Oсвен екстремно загадениот воздух кои Скопјани го дишат, дополнитен извор на труење се печките во Цементара, пишува „Курир. Порталот тврди дека во печките во Цементара...

Македонија 04.11.19 | 20:31

Апасиев: Затворете ја цементарницата УСЈЕ хохштаплери, нè испоотрувте!

Димитар Апасиев на власта ѝ порачува да ја затвори скопската цементарница УСЈЕ, посочувајќи ја како најголем загадување на воздухот во Скопје. На времето, нè лажеа...

Скопје 25.09.19 | 19:21

Бараат фекална канализација: Жителите на Усје го блокираа сообраќајот на „Борис Трајковски“

Жителите на населбата Усје во општина Кисела Вода попладнево го блокираа сообраќајот на булеварот „Борис Трајковски“. Жителите бараат изградба на секундарна мрежа...

Црна хроника 18.08.19 | 23:10

Нов пожар избувна над Усје

Пожарникарите со часови се обидуваат да го локализираат огнот над населбата Припор, а нов пожар избувна вечерва над скопската населба Усје. Дел од пожарот е локализиран,...

Скопје 06.05.19 | 14:55

Пронајден е дедо Трајан од Усје

Дедо Трајан од Усје, кој вчера утрото исчезна, денеска е пронајден. Го најдовме дедо, добар е, само е исплашен, фала ви на сите, особено на човекот кој се јави од Аутомакедонија...

Скопје 05.05.19 | 21:46

Во Усје исчезна Трајан, семејството моли за помош

Скопјанецот Горан Илиев апелира до јавноста за било каква информација за неговиот дедо Трајан. Трајан од село Усје, боледува од деменција и од утрово му се губи трага. Доколку...