Ознака: урнатини
Свет 22.03.22 | 19:23

Зеленски: Од Мариупол не остана ништо, само урнатини

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека од Мариупол нема ништо, додека Киев апелираше до Москва да дозволи цивилите да се евакуираат од опколениот град. Таму...

Свет 02.07.21 | 22:22

Пожарникар го најде телото на својата седумгодишна ќерка во урнатините во Мајами

Бројот на жртвите во урнатините на зградата во Мајами се зголеми на 20, а 128 лица се уште се водат за исчезнати. Вчера се пронајдени уште две тела, а меѓу нив и седумгодишната...

Свет 06.08.20 | 10:19

Девојче спасено урнатините после 24 часа од екплозијата

Девојче поминало 24 часа под урнатините и успеало да преживее по разорната екплозија што пред два дена го уништи бејрутското пристаниште, при што над 130 лица загинаа,...

Балкан 26.11.19 | 22:01

Излезе жива од урнатините, но го загуби животот во болница: Се уште се бројат жртвите во Драч

Диана Мечај (30) која била извадена жива од урната на шесткатница во Драч, на крај сепак го загубила својот живот. Таа починала во болница, и покрај интервенциите на лекарите,...

Вести 07.01.19 | 13:29

Десетмесечниот Вања се разбуди од кома

Десетмесечниот Вања Фокин, кој беше затрупан околу 35 часа под урнатините на зградата во Магнитогорск на температура под нула, се разбуди од кома. Малиот е многу подобро,...

Свет 01.01.19 | 18:05

По 35 часа под урнатините бебе извлечено живо

Спасувачите извлекоа живо женско бебе од урнатините на високата станбена зградата во рускиот град Магнитогорск, која синоќа се урна по силна експлозија. Бебето е пронајдено...