Ознака: урбанизам
Македонија 29.06.22 | 15:53

Урбанизмот и градежништвото најподложни на корупција

Урбанизмот и градежништвото се најподложни на корупција, правосудството не постапува доволно, а граѓаните сметаат дека корупцијата е поголем проблем, дури и од проблемот...

Економија 01.06.21 | 19:34

Мицкоски: Имаше епохални ветувања во делот на транспортот и урбанизмот, но каква е реалноста?

Имаше епохални ветувања во делот на транспортот и урбанизмот, но каква е реалноста? праша денеска на прес-конфренцијата Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ. Во...

Македонија 13.03.21 | 09:03

Охрид SOS: Што крие од јавноста Секторот за урбанизам во Општина Охрид?

Граѓанското здружение Охрид SOS со отворено писмо повикуваат да се почитува Законот за слободен пристап до информации во Општина Охрид. ШТО КРИЕ ОД ЈАВНОСТА СЕКТОРОТ...

Калеидоскоп 04.02.19 | 22:13

Урбанизмот на колена, нови почетни цени за плажите пред советниците?

Советниците на утрешната седница на дневен ред ја имаат точката за Предлог-програма од област на располагање со градежно земјиште во сопственост на Република Македонија...