Ознака: урбана мафија
Скопје 12.09.20 | 15:11

„Стоп за урбаната мафија!“: Ѓорчевци побараа смена на ДУП-от (ГАЛЕРИЈА)

Со пароли „Правете градинки, а не ѕидови“, „Сакаме пасркови, не сакаме згради“, „Ѓорче не го даваме“, граѓаните на општина Ѓорче Петров излегоа на улица каде протестираат...

Скопје 12.09.20 | 12:44

Ѓорчепетровци протестираат против урбаната мафија

Под мотото „Стоп за урбаната мафија’“  и со сирени жители на населбата Дексион во општината Ѓорче Петров денеска го изразуваат својот револт што  општината дозволила...

Скопје 12.09.20 | 12:04

(ВО ЖИВО) Протест во Ѓорче Петров против урбаната мафија

Следете го во живо протестот во Ѓорче Петров против урбаната мафија на следниот ЛИНК.

Скопје 11.09.20 | 17:24

Стоп за изградбата на бетонски ѕид: Жителите на Ѓopче Петров утре излeгyват на протест

Ѓорчепетровци во сабота излегуваат на мирен протест, велат точно на пладне ќе ја блокираат главната улица во населбата. Граѓаните на населбата Дексион организирани...