Ознака: ураган
Свет 05.09.19 | 14:46

ОН: Еден милион долари за настраданите од ураганот Доријан на Бахамите

Организацијата на обединетите нации ќе донира еден милион долари за настраданите од ураганот Доријан на Бахамите. Светската организација ги издвои средствата од посебен...

Свет 05.09.19 | 11:43

Ураганот Доријан пустоши сè пред себе, делови од Бахамите под вода

Се проценува дека повеќе од 60 проценти од островот Гранд Бахама е под вода. Финскиот стартап ICEYE објавил сателитска фотографија која ја покажува состојбата на Бахамите...

Свет 04.09.19 | 23:56

Ја паркирал колата во кујна за да не му ја однесе ураганот Доријан

Американецот Патрик Елдриџ од Џексонвил го паркираше својот автомобил во кујната за да го заштити од ураганот Доријан, бидејќи не сакал да му биде оддуван, но и за да...

Калеидоскоп 10.07.19 | 21:22

Прст пред око не се гледа среде невремето во Преспа

Поројни дождови и силен ветер го зафати поголемиот дел од Македонија, а невремето направи вистински хаос во Преспа. Голем број на корисници на социјалните мрежи објавуваа...