Ознака: уништување
Црна хроника 29.07.20 | 14:17

На Криволак уништени 1.150 убојни средства

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) деновиве по стандардно оперативни процедури изврши уништување на неексплодирани убојни средства на воениот полигон Криволак. Како...

Македонија 08.12.19 | 13:31

Нов скандал на власта: Уништен инсулин со валиден рок на траење, за да се обезбеди нов тендер

Дали инсулинскиот скандал во кој се уништени половина тон инсулин со валиден рок на траење, треба да обезбеди нов милионски тендер за власта, прашуваат од ВМРО ДПМНЕ....

Македонија 04.09.19 | 15:24

Гајсер за „Танјуг“: Имам уште детали за „Рекет“, ќе ги објавам ако потфрлат истражните органи!

Новинарот Ларис Гајсер, од италијанскиот весник „Ла Верита“, кој почна да ги објавува снимките за случајот „Рекет“, во изјава за агенцијата „Танјуг“ вели дека поседува...

Економија 23.04.19 | 12:50

Уништени 69 тони небезбеднa храна, најмногу од животинско потекло

Инспекторите за храна и официјалните ветеринари на Агенцијата за храна и ветеринарство, во првите три месеци од годинава спровеле вкупно 16.578 инспекциски контроли,...