Ознака: УНИ Банка
Економија 17.05.22 | 18:14

УНИБанка АД Скопје изврши зголемување на каматните стапки на депозитите на физички и правни лица

УНИБанка АД Скопје изврши зголемување на каматните стапки на депозитите на физички и правни лица во валута МКД и ЕУР дури до 0,4пп. Со оваа промена го продолжуваме поволниот...

Економија 17.01.22 | 11:33

„УНИБанка“ АД Скопје ќе ја исплати шесттата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

“УНИБанка” на 24.01.2022 година ќе ја исплати шесттата полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници со ISIN MKBLBA200011 и шифра UNIPO. Известувањето за исплатата...

Економија 28.12.21 | 12:02

УНИ Банка воведе трговија со благородни метали – инвестициско злато

УНИБанка АД Скопје, на 22.12.2021 година, ја прошири својата понуда на услуги и производи и за прв пат на македонскиот пазар воведе нов продукт – Трговија со благородни...

Економија 02.11.21 | 13:50

Нова експозитура на УНИБанка во Еast Gate Mall – уникатна услуга за сите клиенти

УНИБанка продолжи со воведувањето на нови и иновативни бизнис практики во своето работење, овој пат со отворањето на нова експозитура во најголемиот трговски центар...

Економија 05.10.21 | 10:10

Кредитни картички и дозволени пречекорувања обезбедени со животно осигурување

УНИ Банка АД Скопје со цел задоволување на потребите и желбите на своите клиенти почнувајќи од 01.10.2021г. за сите кредитни картички и дозволени пречекорувања по дебитни...

Економија 23.06.21 | 08:40

УНИ Банка продолжува со поддршката за равој на дигиталните бизниси и претпримеништвото

По успешното потпишување на договор со Фондот за Иновации и Технолошки Развој (ФИТР) на Македонија, со кој се даваат големи поволности на Старт-ап компаниите (повеќе...

Економија 26.05.21 | 16:03

Меморандум за соработка меѓу ФИТР и УНИБанка за полесно финансирање за стартапите

Фондот за иновации и технолошки развој и УНИБанка потпишаа Меморандум за меѓусебна соработка, со кој се отвораат нови можности за финансирање и олеснување на пристапот...

Економија 21.04.21 | 14:42

УНИБанка: „Супер потрошувачки кредит“ и камата од 4,25% – фиксна за првите 2 години

Супер потрошувачкиот кредит од УНИБанка АД Скопје со атрактивна каматна стапка од само 4,25% фиксна за првите 2 години и 6,25 % фиксна за останатиот период вклучува и дополнителна...

Кариера 03.02.21 | 12:57

УНИБанка донираше 50 нови компјутери на Математичко-Информатичката Гимназија во Скопје

УНИБанка АД Скопје, во соработка со Министерството за образование и наука, овозможи донација за учениците од државната МАТЕМАТИЧКО – ИНФОРМАТИЧКА ГИМНАЗИЈА –...

Економија 15.01.21 | 14:53

„УНИБанка” АД Скопје ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

„УНИБанка” на 22.01.2021 година ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници со ISIN MKBLBA200011 и шифра UNIPO. Известувањето за исплатата...

Економија 11.12.20 | 08:15

Унибанка со признание за особен придонес на Економскиот факултет на УКИМ

УНИБанка со голема чест се здоби со признание за особен придонес во развојот на Економскиот факултет на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“- Скопје. Признанието ѝ...

Економија 02.12.20 | 09:48

УНИБанка ги додели паричните награди на десет корисници на Visa картичките од играта „Купи…победи“

На 30.11.2020 во просториите на УНИБанка беа извлечени десетте добитници на парични награди од наградната игра со Visa „Купи…победи“. Извлекувањето беше направено во...

Калеидоскоп 31.08.20 | 08:45

10% попуст со картичките на УНИБанка

УНИБанка како по традиција и годинава изработи заеднички проект со книжарниците Тримакс, Штедлер, Литература и Топер. Без разлика каков ќе биде почетокот на школската...

Црна хроника 20.08.20 | 14:29

Крушевчанец уапсен за вооружениот грабеж на Уни банка

Едно лице е приведено во полициска станица во врска со вооружениот грабеж на флијала на Уни бнака во Крушево. Како што информираат од МВР, станува збор за 51-годишниот...

Црна хроника 20.08.20 | 09:39

Вооружен грабеж во „Уни банка“

Непознато лице со закана со пиштол одзело пари од вработените во експозитурата на „Уни банка“ во Крушево. Вооружениот грабеж се случил вчера околу 16 часот, а полицијата...

Економија 27.03.20 | 09:13

УНИБанка повика да oстанете дома со пакет бесплатни дигитални услуги My UNIbank – UNIToken

Со цел заштита на граѓаните и превенција од ширењето на корона вирусот, УНИБанка ги повикува своите клиенти да останат дома, овозможувајќи им во овој период да ги извршуваат...

Економија 18.03.20 | 10:01

УНИ Банка со одлука: За услугата електронско и мобилно банкарство, плаќањата да се без надомест за трансакции во денари

Во овој предизвикувачки период за сите нас УНИБанка ја донесе одлуката за клиентите- физички лица, корисници на услугата електронско и мобилно банкарство, плаќањата...

Технологија 16.03.20 | 10:07

УНИБанка воведе нова услуга на електронското банкарство за физички и правни лица

Oд 16.03.2020 година УНИБанка АД Скопје воведе нова услуга на електронското банкарство за клиенти: физички и правни лица. Отсега ќе можете сами да отворате трансакциска и...

Економија 02.03.20 | 09:55

УНИ банка партнер со Кроациа осигурување

Банкоосигурувањето како иновативно партнерство помеѓу банките и осигурителните компании е се повеќе застапено во Македонија. Кроациа осигурување во своето портфолио...

Економија 30.01.20 | 09:23

„УНИ Банка” ја исплати втората полугодишна камата на имателите на Перпетуални обврзници

„УНИБанка” на 22.01.2020 година ја исплати втората полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници, со ISIN MKBLBA200011 и шифра на UNIPO. Исплатата беше официјално...