Ознака: УМС ВМРО ДПМНЕ
Македонија 12.07.20 | 20:49

Младите меѓу граѓаните во Охрид

Младите од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид и денеска, како и во изминатите 19 дена, се сретнаа со граѓаните и го искористија и последниот ден пред почетокот...

Скопје 06.05.20 | 18:36

Гоце е Македонија! УМС на ВМРО-ДПМНЕ го исчисти од графити споменикoт на Делчев

Унијата на млади сили по повод 117 години од загинувањето на Гоце Делчев го исчисти неговиот споменик во градскиот парк во Скопје. Со овој чин го негуваме неговиот лик...

Македонија 17.11.19 | 15:41

12 април е вториот 8 Септември за Македонија: Ќе успееме!

Дваесет и осмата годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ја затвори претседателот на партијата Христијан Мицкоски со најава дека 12 април следната...

Македонија 17.11.19 | 15:38

Сега предупредувам, тогаш ќе дејствувам, народот нема ништо од тоа кога политичарите ќе речат „извинете”

Јас верувам во принципи и вредности и силно ќе се залагам за нив. Со овие зборови претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им даде ветување на младите од УМС на...

Македонија 17.11.19 | 15:28

Ако не ми се извинуваат, барем нека сфатат дека не сме сите исти

Ако се побуните за своите права, тогаш ќе извадат од под маса закон за забрана за протестирање, и тоа не е затоа што сакаат да направат ред, туку затоа што вождот се плаши...

Македонија 17.11.19 | 15:27

Мицкоски за Кацарска, Џолев, Рускоска – ороводци на трулиот и корумпиран судско-обвинителен систем

Треба да се биде реален и да се каже дека имаме реални порази како држава и премиер кој не се срами да носи порази, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...

Економија 17.11.19 | 15:20

На секој наставник Заев му одзема по 5.600, односно 11.000 денари месечно од платата согласно со минимална плата

На обраќањето на 28 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на партијата Христијан Мицкоски потсети на предупредувањата дека изборите се време кога...

Македонија 17.11.19 | 15:17

Како станаа Заеви најбогати во Европа, а Македонија најсиромашната земја на Балканот и најкорумпирана во Европа

Имаме влада без визија, без концепт и програма. Кај овие луѓе нема ниту идеологија, ниту кауза. Зошто тие имаат испраксирано еден па исти метод кој не е голема суштина,...

Македонија 17.11.19 | 15:14

Мицкоски: Македонија одамна го нема тој луксуз да загуби уште една генерација која ќе се исели

Обраќањето на 28 Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ пертседателот на партијата Христијан Мицкоски го започна со цитат кој совршено се вклопува...

Македонија 17.11.19 | 13:56

ВO ЖИВО: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Во Македонската филхармонија денеска во 14 часот ќе се одржи 28 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Младите за обнова на Македонија“. Свои обраќања...

Македонија 24.05.19 | 14:14

Во чест на„Св. Кирил и Методиј“, УМС на ВМРО-ДПМНЕ подели книги од македонски автори

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска во чест на празникот „Св. Кирил и Методиј“ положи цвеќе пред нивниот споменик во центарот на градот. Членовите на УМС освен...

Скопје 08.05.19 | 13:57

Почитувани родители, во вакви тоалети одат вашите деца, ваква храна јадат

Претседателoт на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, денеска се обрати до јавноста од пред студентскиот дом „Стив Наумов“, местото, како што рече, на...

Македонија 27.02.19 | 17:14

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Спасовски без никакво образложение во полициска станица држеa неколку членови на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Откако ,,Лидер” објави дека членови на УМС Аеродром на ВМРО-ДПМНЕ се во полициската станица во Ново Лисиче, со соопштение излезе и ВМРО ДПМНЕ. Ова е интегралното писмо...