Ознака: УМС на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија 06.08.21 | 20:43

УМС на ВМРО-ДПМНЕ помогнаа на доброволците кои ги гаснат пожарите во Пехчево и Делчево

Со пакети храна и потребни намирници денеска младите од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Берово ги посетија доброволците кои се вклучени во гаснењето на пожарите...

Економија 10.07.21 | 19:43

Неготино не е депонија! Заев, оди си!

Премиерот Зоран Заев, денеска се обрати на јавната дебата во организација на општина Неготино, посветена на новата инвестиција за отворање на фабрика за обработка на...

Македонија 10.07.21 | 18:51

УМС до градоначалниците од СДСМ: Дали е ова најдоброто за нашите општини во кои живееме?

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, денес ги запраша градоначалниците од редовите на СДСМ дали е ова најдоброто за нашите општини во кои живееме? -Ако ова што го исполнивте...

Економија 12.06.21 | 20:30

Откако позеленеја, поскапе дизелот, направија масакр на дрвјата на „Орце Николов“, со мазутот го трујат воздухот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на 30-от роденден на УМС кажа дека Заев и ДУИ со новите даноци кои планираат да ги донесат дополнително ќе ги задолжат...

Македонија 12.06.21 | 19:30

Црни листи има, но за криминалците од власта, на кои вртоглаво им паѓа рејтингот

Вештачкиот натпревар наметнат во медиумите кој е со Русите, а кој со Американците, предизвикана од објавувањето на црната листа на амдериканскиот претседател Џо Бајден,...

Македонија 12.06.21 | 19:17

Од Хераклеја почнува победата, ние сме иднината!

Во античкиот театар на локалитетот Хераклеја во Битола УМС на ВМРО-ДПМНЕ го одбележува триесеттиот роденден. На годишната конференција пред младината се обрати претседателот...

Македонија 12.06.21 | 18:01

ВО ЖИВО: 30 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Во Античкиот театар Хераклеја во Битола ќе се одржи 30 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ насловена „Ние сме иднината“. На конференцијата ќе се обратат рпетседателот...

Македонија 07.04.21 | 15:58

30 години УМС: Ви посакувам уште многу мигови со дружење, напредок и победи поминати заедно!

30 години УМС, 30 години стремеж, знаење, желба и непрекор за подобра Македонија. Среќен роденден УМС. Ви посакувам уште многу мигови со дружење, напредок и победи поминати...

Македонија 01.04.21 | 14:57

Герила акција: Со Зоран Заев секој ден е ден на лагата

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ преку герила акција порачаа дека со Зоран Заев секој ден е денот на лагата. Младите од УМС преку транспарент „Сакаме да ви честитаме...

Македонија 19.03.21 | 18:56

Кафез со четири ѕвезди со крема за сончање и путер пред Влада, специјален поздрав за Николовски и Рашковски

Од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска со герила акција го изразија револтот за неодговорните постапки на советникот Драги Рашковски, кој среде истрага против...

Скопје 14.02.21 | 09:31

УМС на ВМРО ДПМНЕ го чистеше снегот пред Градска болница во Скопје

Загрижени од неспособноста на градоначалникот на Град Скопје за чистење на снегот кој што ги изненади во месец февруари, младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ се одлучија да...

Македонија 17.11.19 | 19:00

Владо Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ, партија која секогаш им давала шанса на младите за подобар живот и повеќе шанси за успех во животот

По повод годишната конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, потпретседателот на Партијата Владо Мисајловски на својот фејсбук профил напиша: Несомнено омилено место во мојот...

Македонија 17.11.19 | 18:39

Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се одржа денеска по 28 пат. На конференцијата присуствуваше и с еобрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и Хавиер...

Македонија 17.11.19 | 18:10

Хавиер Хуртадо Мира: Христијан, ти си нашиот лидер! Сакаме да дојдеш во Брисел како нов премиер и да ја внесеш Македонија во ЕУ

На дваесет и осмата годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ се обрати и Хавиер Хуртадо Мира, претседател на демократската младинска заедница на...

Македонија 17.11.19 | 16:36

Јаулески: Нема млад човек што не се срами од овие луѓе што ни ја водат државата

Претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески своето денешно обраќање го почна со тоа дека „во моментот чувствува среќа, но и горчина, гнев, тага и разочараност....