Ознака: улица
Скопје 17.07.20 | 22:15

Нова велосипедска патека за велосипедистите на улицата „Свети Кирил и Методиј“

Заврши изградбата на новата велосипедска патека на улицата „Свети Кирил и Методиј“. Со ова, „Големиот ринг“ во Скопје е целосно поврзан и заокружен за велосипедистите. Новата...

Калеидоскоп 21.04.20 | 09:24

По 17 години брак Џулија Робертс го исфрли сопругот на улица

Имено, како што пренесува „New Idea“ до крах на овој брак сепак дошло и Џулија одлучила да ја продаде луксузната вила во која во моментов живеат.> „Да, живеат во вилата,...

Свет 16.03.20 | 09:17

Папата сам шета низ пустите улици на Рим

Папата Франциско вчера го напушти Ватикан за да се помоли за починатите од коронавирусот во една црква во италијанскиот главен град Рим. Првиот човек на Римокатоличката...

Црна хроника 24.02.20 | 09:53

Изрешетаното „Ауди“ оставено на улица во Железара

Албанските медиуми објавуваат фотографии од возилото кое синоќа беше цел на вооружен напад. Нападот, се случил околу 20 минути по полноќ, на улицата „Ферид Бајрам“...

Калеидоскоп 19.11.19 | 14:05

Тоше Проески ќе добие улица во село кај Панчево

Прерано починатиот македонски пејач со светски глас Тоше Проески ќе добие улица во селото Јабука кај Панчево, Србија. Во ова село живеат голем број Македонци и предлогот...

Скопје 15.11.19 | 22:21

Милчин: Колку грд ден! “Варвари” од Максим Горки на улицата “Максим Горки” и насекаде околу нас!

Паднаа јапонските цреши. Сабајлево. Соголена е најубавата улица. Горки. Без најава. Прашувам еден од работниците кој им наредил да сечат, ми вели: Зоран Заев – пишува...

Црна хроника 14.05.19 | 22:18

Штотуку родено бебе оставено на тротоар во Топанско Поле

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, објави „24 Инфо“.  Според нивните извори, бебето било туку што родено и целото во крв...

Скопје 14.05.19 | 20:08

Силниот ветер сруши дрво во центарот на Скопје (ФОТО)

Силниот ветер предизвикан од невремето, скрши крошна од липа засадена во паркот Жена-борец, во центарот на Скопје, објави Нова Македонија. Крошната паднала врз двете...

Балкан 23.03.19 | 18:14

Министерка поднесе оставка бидејќи купила стан по многу ниска цена

Новинарите во Бугарија открија дека министерката за правда, Цеца Цачева купила стан во центарот на Софија по многу ниска цена. По овие новинарски стории, антикорупциската...

Калеидоскоп 11.03.19 | 14:19

Драган Николиќ добива улица во Белград

Заменик градоначаллникот на Белград Горан Весиќ најави дека на првата наредна седница на Собранието на град Белград ќе биде донесена одлука еден улица во општината...

Свет 16.12.18 | 15:57

Илјадници литри млеко замрзнаа на улица во Германија

Илјадници литри млеко замрзнаа на улица во германската провинција Северна Рајна-Вестфалија, објави ДПА. Непознати сторители минатата ноќ истуриле млеко од паркиран...

Калеидоскоп 15.12.18 | 17:19

Свршеницата го исфрлила Марадона на улица!

Легендарниот фудбалер, Диего Марадона остана на улица, откако свршеницата го исрлила од неговиот стан, пишува „Мирор“. Тие неодамна ја објавија нивната веридба, но...