Ознака: ујп 1тв
Економија 15.10.19 | 14:17

Фирмите на Боки 13 и блиски до него затаиле данок повеќе од 20 милиони денари

Повеќе од 20 милиони денари се индициите за затаен данок од фирмите поврзани со првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Управата за јавни приходи...

Црна хроника 15.10.19 | 12:37

Трпезариска маса, кујна, гарнитури: Наместо 1ТВ, Боки 13 ќе треба да си го плати мебелот

Додека е во притвор, 1ТВ му го префактурирала на Бојан Јовановски мебелот кој тој го набавил во телевизијата. Станува збор за трпезариска маса, кујна, гарнитури, соопшти...

Економија 23.08.19 | 08:54

УЈП денеска влегува во 1ТВ и БМЈ Груп

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. Контролите...

Економија 27.06.19 | 14:07

1TВ контра УЈП: Сметката не е блокирана

Менаџментот на 1ТВ тврди дека сметката на телевизијата е активна, иако пред тоа Управата за јавни приходи потврди дека сметката е блокирана. Во врска со тенденциозните...

Економија 27.06.19 | 12:00

УЈП потврди: Сметката на 1ТВ е блокирана

УЈП потврди дека сметката на правното лице 1ТВ Дооел Скопје е блокирана. Од УЈП за „Слободен печат“ велат дека за причините врз чијшто основ сметката е блокирана, „согласно...