Ознака: уфц
Останати спортови 25.04.21 | 21:09

Хорор видео: Морничава повреда ја заврши борбата без зададен удар

УФЦ борбата меѓу Крис Вајдмен и Ураха Хол заврши без да биде зададен без ниту еден удар. Борбата заврши уште при првиот обид за удар на Вајдмен, при што тој се здоби со...

Калеидоскоп 09.01.21 | 21:43

Сестрите на УФЦ борецот кој се обиде да ги убие: Го сакаме, помогнете му

Сестрите на УФЦ-борецот Ирвин Ривера, кој беше уапсен за обид да ги убие, издадоа официјално соопштение во кое јасно наведоа дека искрено го сакаат својот брат и се молат...

Останати спортови 11.10.20 | 18:26

Два нокаути на УФЦ за историја, за само една ноќ

Кори Сандхаген го погоди својот противник Марлон Моралес со заден кружен удар во главата. Со тоа го зашемети, а овој падна на подот и таму Сандхаген со леснотија го финишираше. Дури...

Останати спортови 24.09.19 | 20:37

Колинда Грабар-Китаровиќ боксуваше со УФЦ шампионот Стипе Миочиќ

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ беше во посета на УФЦ шампионот во тешка категорија, Американецот со хрватско потекло Стипе Миочиќ. Грабар-Китаровиќ...

Останати спортови 23.09.19 | 09:13

Летаа шишиња: Навивачи фрлаа кон октагонот на УФЦ борба

Во главната борба на UFC Fight Night 159 турнирот меѓу Жаир Родригез и Џереми Стивенс, се случи несекојдневен настан. Публиката незадоволна од одлуката да се прекине борбата...

Останати спортови 07.07.19 | 11:45

Најбрзиот нокаут во историјата на УФЦ

Американецот Хорхе Масвидал за само пет секунди ја доби синоќешната пресметка со Бен Аскрен во УФЦ 239, што е убедливо најбрз нокаут во историјата.

Останати спортови 08.01.19 | 19:50

Се обидел да ја ограби ѕвездата на УФЦ, ова е неговото лице неколку минути подоцна

Изминатиов викенд околу 2 часот по полноќ во Рио де Жанеиро, крадец се обидел да ограби девојка и да ѝ го земе телефонот. За негова несреќа, девојката била 27-годишната...