Ознака: УДБА
Македонија 26.11.20 | 21:56

И Брат Љубе свири по нотите на Заев, бара отворање на архивите на УДБА

Храброста на политичарите да ја кажат вистината е прогресивен и потребен чекор во македонската политика, порачува лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски...

Македонија 28.12.19 | 10:20

Неподносливиот срам на македонскиот Лорка

“Еднаш човек се раѓа, еднаш и умира, но мене ме принудија тоа да го сторам предвреме”. Ова е само една реченица од краткото писмо на писателот Јован Котески адресирано...

Македонија 28.12.19 | 09:27

Почина Ѓорѓи Доцев Банев – политички затвореник суден за идеите на ВМРО и независна Македонија

По кратко боледување во Скопје, почина Ѓорѓи Доцев Банев, поранешен политички затвореник, суден поради идеите за самостојна и независна Македонија. Пеколот што го преживеал...

Твитови 01.10.19 | 13:17

Нема појака фотка: Тоа се тие удбашки методи!

Па ја мислам дека појака фотка од прв академски час нема… Бучко го слика Спасов (советникот на Пендаровски) како буља у телефон на Иванка 😂 Тоа се тие удбашки методи...