Ознака: удавено
Црна хроника 29.08.20 | 20:48

Се удави момче кое со другарите илегално влегло од Косово да се капе во езеро на Попова Шапка

На 28.08.2020 во 14,50 часот било пријавено во Полициската станица за Граничен надзор Попова Шапка дека на територијата на нашата земја Ф.А. (на возраст околу 20 години) од Р.Косово...

Црна хроника 11.07.20 | 17:56

Се удави момче во езерото „Младост“

28 -годишно момче се удави попладнево во водите на велешкото езеро „Младост. Несреќата се случила околу 16 часот, кога момчето кое било од Скопје, заедно со неговиот татко...

Балкан 30.06.20 | 18:53

17 месечно дете се удави во детски базен во семејниот двор на Истра

Докторите од Брзата помош во истарскиот град Лабин во Хрватска денеска не успеаја да го спасат седумнаесет месечното дете и покрај неколкуте обиди за реанимација, пренесуваат...

Црна хроника 19.08.19 | 10:37

Трагедија во кумановско, 15 годишно момче се удави во Пчиња

Вчера попладне било пријавено дека во с. Шупљи камен – кумановско, 15 годишник од с. Љубодраг, влегол во вода од ископ на сепарација на реката Пчиња и починал. Од страна...

Балкан 14.03.19 | 12:24

Се удави двегодишно дете: Додека внуката се борела за живот, бабата не давала никој да се доближи

Видов жена како носи дете низ дворот. Не знаев за што станува збор, па излегов да видам. Детето беше мокро и едвај дишеше. Таа зборуваше неповрзано, дека ѝ паднало во вода,...