Ознака: удавено девојче
Црна хроника 09.03.20 | 10:07

Десетгодишно девојче пронајдено удавено во Мала Река

Десетгодишната Ешуриме Беќирова од село Бањица, која вчера утрото исчезна и се бараше во надојдените води на Мала Река, утрово е пронајдена под селото, извести градоначалникот...

Црна хроника 28.06.19 | 08:59

И таткото на 5-годишното девојче во критична состојба откако се удави во базен

И таткото на петгодишното девојче што во средата вечерта се удави во базен во населбата Злокуќани, заврши во болница. Бил итно хоспитализиран откако ја разбрал веста...

Црна хроника 13.06.19 | 13:42

Девојчето од Битола се удави спасувајки ја братучетката

14-годишната Џесика Мемишовска вчера се удавила во базенот Довеџик кај Битола обидувајќи се да ја спаси својата 12-годишна братучетка, со која заедно се капеле, раскажуваат...

Црна хроника 13.06.19 | 11:00

MВР потврди: Во Битола се удави 14-годишно девојче

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик“. Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола...

Црна хроника 11.04.19 | 15:43

Петгодишно девојче се удави во Маркова река

Вчера во 15 часот и 25 минути во СВР Скопје било пријавено дека во близина на стариот пат за село Батинци, скопско, се удавило петгодишно девојче. Имено додека играло со...