Ознака: удар
Фудбал 28.03.21 | 13:38

Фудбалски судија доби шише во глава

Во текот на фудбалските натпревари во рамки на пониските лиги на Балканот неретко сме сведоци и на неспортски ситуации. Така, неодамна во Бугарија судија бегаше и до...

Останати спортови 05.10.20 | 22:50

Ѓоковиќ повторно удри судија со топчето

Светскиот рекет број1, Новак Ѓоковиќ повторно удри судија за време на натпревар. Ова се случи за време на дуелот против Русинот Карен Качанов. Сепак, ситуацијата беше...

Црна хроника 05.09.20 | 11:03

Со машина за сечење дрва удрил во ѕид: Две лица повредени

На 04.09.2020 околу 20 часот било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп С.С. (39) од Прилеп, управувајќи машина за сечење дрва „аран“ удрил во ѕид. Во незгодата со тешки телесни...

Останати спортови 15.08.20 | 22:26

Велосипедист падна од мост, во тешка состојба префрлен во болница

Белгијскиот велосипедист Ремко Евенпел доживеа скршеница на карлицата и контузија на белите дробови за време на пад на трката околу Ломбардија, соопшти денеска неговиот...

Свет 02.04.20 | 12:48

Шпанија: За три недели 900.000 луѓе добија отказ

Речиси 900.000 (поточно: 898.822) луѓе во Шпанија се без работа од 12 март, кога беа воведени мерки во земјата против ширењето на коронавирусот, вклучително и забраната за движење. Повеќе...

Свет 01.01.20 | 10:43

Папата се налути па удри поклоничка

Папата Франциско на плоштадот Свети Петар додека ги поздравуваше децата и поклониците во еден момент удри жена по раката за да се ослободи од нејзиниот стисок. Инцидентот...

Црна хроника 17.08.19 | 10:18

Вработен во ЕВН почина од струен удар додека извршувал работни задачи

На 16.08.2019 во 12,00 часот било пријавено дека во с.Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од...

Балкан 11.07.19 | 22:44

Страотен удар на гром во центарот на Солун

Солун, исто така, беше погоден од ужасната бура што во вчера вечерта однесе седум животи на Халкидики. Видеото снимено од телефон го прикажува ужасниот момент на удар...