Ознака: УЧК
Балкан 13.07.20 | 14:15

Знамето на УЧК се вее пред Судот во Хаг

Денеска во Хашкиот суд треба да биде сослушан претседателот на Косово Хашим Тачи. Нему треба да му се суди за воени злосторства на Косово како командат на паравоената...

Македонија 04.06.20 | 12:08

Дурловски пред загинатите бранители во Битола, Радмила пред тие што убиваа

Носителот во петата изборна единица Игор Дурловски се поклони пред споменикот на бранителите во Битола, што предизвика воодушевување кај граѓаните кои уште се гневни...

Македонија 31.05.20 | 23:21

И Ванковска удри по Шекеринска: Ова е тоа бедно манипулирање и подбивање со здравиот разум

Ова е тоа бедно манипулирање и подбивање со здравиот разум, коментира професорката Билјана Ванковска на статусот со кој министерката за одбрана Радмила Шекеринска,...

Македонија 31.05.20 | 22:40

Жената која го води Министерството за одбрана вчера ги оскренави неговиот и гробовите на останатите бранители

На социјалните мрежи сè уште врие за фтографијата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска пред обележјата на УЧК, организација која уште во 1998 година е прогласена...

Македонија 31.05.20 | 21:07

По кој протокол ова е дозволено, прашува Героски за нова фотографија на која Шекеринска и Дехари не носат маски

Објавувајќи нова фотографија од неодамнешната средба на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и градоначалникот на Општина Кичево Фатмир Дехари, на која двајцата...

Македонија 31.05.20 | 14:08

Шекеринска не е единствената, и Спасовски под знамето на УЧК

По скандалот на вицепремиерката Радмила Шекеринска која заедно со градоначалникот на Кичево, Дехари позираа пред знамето на УЧК и на Република Албанија, денеска се...

Македонија 30.05.20 | 16:09

Министерке, прашајте ги семејствата на загинатите и исчезнатите дали 2001 година е зад нас

Дејствијата може да се далеку зад вас кои сте во политичките кругови и се ви е од политички интерес. Прашајте ги семејствата на загинатите и исчезнатите, на оние кои...

Твитови 30.05.20 | 13:26

Тасевски: Шеќерка, тебе вака како отворена слободоумно лева, либерална, црвена буржујка…

Дејствијата од 2001 се далеку зад нас, порача Шекеринска за фотографијата со УЧК

Македонија 30.05.20 | 13:18

Ковачки за постапката на Шекеринска: Со гордост гази врз гробовите на бранителите

Полковникот Драган Ковачки реагира до министерката за одбрана и вицепремиерка Радмила Шекеринска зошто не реагирала кога видела дека во кабинетот на градоначалникот...

Македонија 30.05.20 | 12:37

Дејствијата од 2001 се далеку зад нас, порача Шекеринска за фотографијата со УЧК

Јавноста е бесна откако минситерската за одбрана и вицепремиерка Радмила Шекеринска позираше пред амблемите на УЧК и албанското знаме. Наместо да реагира што во канцеларијата...

Македонија 30.05.20 | 11:05

Само да знаете, после сликава вчера мирно спиела и се смеела на вашиот револт

Само да знаете, после сликава вчера мирно спиела и се смеела на вашиот револт, коментира порпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за фотографијата на која министерката...

Македонија 30.05.20 | 08:55

Тасевски: Македонците станаа балкански Курди, народ без држава

Не остана ништо од Македонија, коментира актерот Сашо Тасевски разочаран од фотографијата на која министерката за одбрана Радмила Шекеринска позира пред амблемите...

Македонија 29.05.20 | 22:41

Шекеринска со маска позира покрај знамето на УЧК

На социјалните мрежи се појави фотографија од министерката за одбрана како позира покрај знаемето на Република Албанија но и пред знамето на УЧК. Не се знае каде е фотографирано...

Скопје 28.05.20 | 09:41

Во Скопје „никна“ нова населба наречена по терорист од УЧК

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била поставена...

Македонија 14.05.20 | 23:14

Нема дисциплинска за честитањето победа на УЧК, но има за дипломатка што работи на брендот „македонски“

Сè уште нема дисциплинска постапка против македонскиот конзул во Минхен, кој на 2 мај јавно честиташе победа на УЧК и „ослободувањето“ на Карадак од ОНА во 2001 година,...

Македонија 28.01.20 | 13:20

„Ла верита“ 3: Заев купувал албански гласови преку командант на УЧК, од кого се плашеле Тачи и Ахмети

Новинарот на италијанска „Ла Верита“, Ларис Гејсер продолжува со објавување на доказите во случајот со изборен поткуп во 2014-та година каде првоосомничен е токму екс...

Македонија 28.01.20 | 07:30

Командантот на УЧК Баци од американската црна листа преку Чаушот им донел 5.000 гласови на Заев и СДСМ

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството во Скопје, укажуваат на...

Балкан 16.01.20 | 12:21

Полека исчезнуваат: Ликвидиран уште еден сведок на злосторствата на УЧК

Еден по еден исчезнуваат сведоците против злосторствата на УЧК на Косово. Пред неколку дена е пронајден мртов Назми Рустеми кој беше заштитен сведок на Специјалниот...

Семејство 07.01.20 | 15:54

Во спомен на униформата тетовец го крстил синот Учк

Тетовецот Алберт Руфати на синот му го дал името Учк во спомен на своето војување прво во Косово, а потоа и во Македонија, пишува порталот на албански јазик „Инсајдери“. Руфати...

Калеидоскоп 07.01.20 | 10:39

Тетовец на синот му дал име УЧК

Тетовецот Алберт Руфати на синот му го дал името УЧК во спомен на своето војување прво во Косово, а потоа и во Македонија, објави порталот на албански јазик „Инсајдери“. Како...