Ознака: ученичка
Свет 14.07.23 | 14:03

Италијанскиот суд го ослободи чуварот кој допираше ученичка: „Беше пократко од 10 секунди“

Одлуката на судот во Италија да ослободи од обвинение маж обвинет за непримерно допирање на 17-годишна девојка, стана предмет на критики во земјата, пишува денеска германската...

Балкан 28.05.23 | 15:06

Нов инцидент во Белград: Ученичка со нож и список со „мети“ дошла на час

Во основното училиште „Милена Павловиќ Барили“ во Белград, ученичка од повисоките одделенија во ранецот донела нож и тетратка со список на ученици од класот кои, како...

Балкан 13.05.23 | 08:58

Избркана од училиште ученичка што подготвувала списоци за отстрел

Ученичката што правела список на соученици за убиство, е избркана од училиштето во Бјеловар, Хрватска, каде што се случил инцидентот. Како што споделуваат бројни загрижени...

Балкан 04.05.23 | 15:00

Нов напад во Белград: Бивша ученичка избола ученик и наставничка

Поранешна ученичка денеска повредила ученик (15) и наставничка која се обидела да го спречи нападот во приватното училиште „Руѓер Бошковиќ“ во Белград. Како пренесува...

Црна хроника 18.11.21 | 23:08

Ученичка во Куманово со нож ранила соученик

Ученичка во Куманово вчера со нож ранила свој соученик. Во СВР Куманово вчера во 16.30 часот е пријавено дека во болницата во Куманово со повреди од остар предмет е однесен...

Балкан 01.02.21 | 21:26

Одлична ученичка ја нападнала наставничката со нож, била лута за тестот по математика

Четиринаесетгодишна ученичка од Основното училиште „Ѓорѓе Јовановиќ“ во срспкото село Селевац, кај Смедеревска Паланка, денеска со нож ја нападнала наставничката...

Црна хроника 19.12.20 | 18:45

Професор во крушевско средно училиште се обидел да силува ученичка

На 18.12.2020 во 10.30 часот во Полициската станица Крушево, 42-годишна жена од Прилеп пријавила дека во средно училиште во Крушево Д.К.(54), професор во училиштето, се обидел да...

Црна хроника 31.01.20 | 11:09

54-годишен наставник бакнал ученичка

Одделението за внатрешни работи Гостивар-Надворешна канцеларија за криминалистички работи, до Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе кривична пријава против...

Црна хроника 30.01.20 | 16:57

Гостиварски наставник сексуално вознемирувал малолетна ученичка

На 29.01.2020 во 18.20 часот, 39-годишен жител на гостиварско село пријавил дека наставникот (54) ја повикал неговата малолетна ќерка во празна училница во училиштето во кое учи,...

Црна хроника 13.04.19 | 16:08

Компромитирачки фотографии од девојче споделувани во училиште

На 11-ти овој месец во СВР Куманово 38-годишна жена пријавила дека од училиштето каде учи нејзината малолетна ќерка била известена дека ученик во училиштето споделува...

Црна хроника 04.04.19 | 19:32

Малолетна ученичка пријавила дека чуварот на училиштето ја допирал

Малолетна девојка од Велес вчеравечер околу 20:40 часот во СВР Велес пријавила дека била допирано по телото од чувар во училиште во Велес. Како што информираат од СВР...

Црна хроника 04.04.19 | 16:31

Средношколка од Скопје физички нападната од соученик среде час

Синоќа во 20.00 часот во СВР Скопје, 44- годишниот И.Д од Скопје пријавил дека неговата ќерка била физички нападната . Имено на 02.04.2019 година околу 10 часот неговата 17 – годишна...