Ознака: уцени
Македонија 01.07.20 | 23:18

Спасовски: Уцени не треба да има од никого

Носителот на изборната листа од СДСМ и технички премиер, Оливер Спасовски на телевизиската дебата на ТВ 21 изјави дека уцени и условувања не треба да има од никого и дека...

Семејство 13.05.20 | 18:50

Поранешното момче ѝ се закаува дека ќе го киднапира синот и ќе го однесе на Косoво

По прекинувањето на љубовна врска со косовски државјанин во Германија, Маја Крстевска, нејзиното семејство, но и пријателите се жртви на интернет тортура. Косовецот...

Македонија 14.11.19 | 21:02

Милошоски: СЈО и власта на СДСМ ја уценуваа ВМРО-ДПМНЕ со истрагите

Специјалното јавно обвинителство и власта ја уценуваа ВМРО-ДПМНЕ со отворените истраги на СЈО во замена за гласање на промени на Уставот и престанок на отворените критики...

Македонија 24.09.19 | 08:11

Груевски за уцените од СЈО кон „помагачите“: „Ајде размислете уште еднаш, имате деца!“

Во рамки на својот подолг пост во врска со денешната изјава на Зоран Верушевски дека снимките биле „компромитирани“, на крајт, екс премирот Никола Груевски, за уцените...

Македонија 20.09.19 | 12:05

Бизнисмените ги снимаат министрите бидејќи се плашат од рекет, 15 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ се уценети

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната дебата во која дискутираше со Мухамед Зекири од СДСМ, изјави дека бизнисмените ги снимале разговорите со министрите од владата...

Македонија 23.03.19 | 16:59

Спасовски: Ги отфрламе уцените од ИВЗ

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи изјави дека писмото на Исламската верска заедница (ИВЗ) е уцена и според него е потребен дијалог. Претходно ИВЗ ја обвини...