Ознака: уцена
Македонија 19.12.19 | 23:06

Мицкоски: Бев уценуван од Јанева

Лидерот на опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во eмисијата „Click Plus“ на ТВ21 откри дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и него го уценувала. Тој...

Македонија 10.12.19 | 17:55

Поради Вице ќе остане без имот: Oткако Заев дојде на власт постојано трпам притисоци

Од 99 година сум член на СДСМ, уште пред да биде претседателот или Заев, а во целата приказна влегов заради тоа што верував во премиерот и во неговите добри намери, во...

Црна хроника 19.10.19 | 20:46

Поранешното момче ѝ ги злоупотребувало лични податоци

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22-годишна девојка го пријавила поранешното момче. Имено пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од...

Црна хроника 16.10.19 | 14:31

Тинејџер од Куманово на „Фејсбук“ споделувал компромитирачко фото од поранешната девојка

Седумнаестгодишен кумановец по прекинувањето на љубовна врска со 15-годишно девојче, креирал лажен профил на „Фејсбук“ и објавувал фотографии со компромитирачка содржина...

Црна хроника 07.10.19 | 13:18

Тетовец уценет од лажна Французинка, се заканила дека ќе му ги објави експлицитните слики

Жител на тетовско село на социјалната мрежа „Фејсбук” добил понуда за пријателство од Французинка, а комуникацијата стигнала до размена на фотографии и видеа со...

Црна хроника 30.09.19 | 16:22

Споделувала компромитирачки фотографии од лажен профил

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А.(20) од с.Гургурница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. Во текот...

Македонија 19.09.19 | 23:45

Димовски: Најмалку 15 пратеници и јас лично сме уценувани со СЈО

Цело време бевме осудувани за тоа што го зборувавме за СЈО, до пред два месеци, кога се излезе на виделина. Ајде да почекаме, да видиме, може уште нешто ќе излезе, да не...

Македонија 13.09.19 | 14:11

Мицкоски: Јанева ме уценуваше да гласам за СЈО за да ми го одмрзне имотот

Јас лично бев жртва на нејзина уцена, кога Катица Јанева во нејзината канцеларија ме уценуваше да гласам за СЈО за да ми го одмрзне имотот, oткрива лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 13.09.19 | 12:50

Јанушев: Јанева го уценуваше ВМРО да ѝ даде поддршка за криминогеното работење

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз...

Македонија 19.08.19 | 12:44

Имаат ли Боки и Кичеец развратни фотографии од забавите со Костадинов?

Изгледа постои личен мотив кај Костадинов за така отворено да лаже за случајот „Рекет“, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, како реакција на...

Црна хроника 26.06.19 | 15:28

Ѝ барал 3.000 евра за да не објави нејзини слики на Фејсбук

Кумановец уценувал девојка дека ако не му даде 3.000 евра ќе објави нејзини фотографии, соопшти полицијата. СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(27) од село...

Црна хроника 13.04.19 | 16:08

Компромитирачки фотографии од девојче споделувани во училиште

На 11-ти овој месец во СВР Куманово 38-годишна жена пријавила дека од училиштето каде учи нејзината малолетна ќерка била известена дека ученик во училиштето споделува...

Црна хроника 04.03.19 | 16:27

Уценувале 13-годишно девојче со експлицитни фотографии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против двајца 16-годишници од Кавадарци за оштетување и неовластено навлегување...

Црна хроника 26.02.19 | 12:55

Ѝ барал накит и пари за да не ги објави фотографиите што му ги праќала

Дваесет и двегодишна жителка на гостиварското село Балиндол, вчера го пријавила дека нејзиното поранешно момче за уцена. Од СВР Тетово информираат дека Б. Д. (22) од Гостивар...

Црна хроника 15.02.19 | 14:40

Ако не ми дадеш пари, ќе ти ги објавам голите слики

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.А. (17) од село Голем Папрадник поради постоење основи на сомнение за сторено...

Црна хроника 13.12.18 | 12:33

Возач од Скопје уценувал сопруга на клиент, барал 150.000 евра за битни документи

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Т.П. (32) од Скопјe...

Црна хроника 07.12.18 | 15:38

Малолетници уценувале со фотографии на „Фејсбук“

Секторот за внатрешни работи  Куманово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години од село Отља, кумановско и уште еден 16 годишен малолетник...