Ознака: уцена
Македонија 17.09.21 | 22:05

Наставничка уценувана да собере гласачи за СДСМ

Скандал го тресе основното училиште „Страшо Пинџур“ во Карбинци. Наставничка која била уценувана на минатите избори од СДСМ дека мора да донесе пристапница и да обезбеди...

Вести 21.08.21 | 16:28

Приведен 40-годишен арачиновец, со уцена успеал да изнуди околу 9000 евра

40-годишно лице од Арачиново е уапсено поради уцена со која тој успеал од друго лице да изнуди околу 9000 евра, соопшти полицијата. Имено вчера, од полициски службеници...

Црна хроника 18.08.21 | 17:47

Барал 15.000 евра од љубовницата за да не објави фотографии и видео

26-годишно момче ја уценувал сопствената девојка. Од неа барал 15.000 евра за да не објави компромитирачки фотографии и видео. -ОВР Кочани поднесе кривична пријава против...

Црна хроника 13.08.21 | 20:38

За да не објави нејзини експлицитни фотографии му дала на 20-годишен гостиварец златен накит и 70.000 денари

Дваесетгодишно момче од Гостивар уценувало две години постара девојка дека ќе објави нејзини експлицитни фотографии/ Како резултат на заканите, девојката му платила...

Црна хроника 29.06.21 | 09:39

Со „непристојна“ снимка уценуван и сопственик на познат скопски хотел, двајца од уценуваните се обиделе сами да си пресудат

Брат на богат сопственик на познат скопски хотел се нашол меѓу уценуваните граѓани снимени во мотелот „Вила уно“, дознава „Слободен печат“ од свои доброупатени извори....

Македонија 06.02.21 | 10:07

Шета слободно и им се смее во лице: Две гевгеличанки седум месеци чекаат ОЈО да го извади нивниот случај од фиока

Две девојки од Гевгелија од јули лани живеат во агонија и не смеат да излезат од дома, откако поранешно нивно момче со кого биле во подолги врски, споделувал нивни лични...

Црна хроника 01.02.21 | 15:50

Скопјанец уценувал девојка – ѝ барал 1.500 евра за да не објави нејзини слики и клипови

Скопјанец уценувал девојка и ѝ барал 1.500 евра за да не објави нејзини фотографии и видео клипови со компромитирачка содржина. Дваесет и осумгодишникот, во период од...

Црна хроника 01.02.21 | 15:49

Не е само „Јавна соба“: Се уценува и на Вибер

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кои постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Уцена од член 259 став 1 од Кривичниот...

Црна хроника 18.12.20 | 11:11

Го лажеле дека Интерпол го бара за продажба на ковид-тестови: Полицаец и вработен во АНБ уценувале кумановец

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично...

Свет 23.09.20 | 11:57

Унгарската министерка за правда: Ако се воведат финансиски санкции во ЕУ , владеењето на правото завршува

Министерката за правда на Унгарија, Џудит Варга, коментирајќи ги планираните извештаи за владеењето на правото за земјите членки на Европската унија, порача дека владеењето...

Црна хроника 27.08.20 | 16:34

Кумановец ја уценувал девојката со разголени снимки зашто не сакала да се омажи за него

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(36) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Пријавениот, во временски период...

Црна хроника 19.05.20 | 16:29

Ја уценувал дека на „Фејсбук“ ќе ја објави гола, полицијата го пронајде за еден час

Вчера во 13.00 часот во ПС Тетово, 44-годишна жена од Тетово пријавила дека преку кориснички профили на социјалните мрежи на нејзината малолетна ќерка, едно лице ја уценувало...

Црна хроника 27.04.20 | 17:11

Тетовец и се заканувал на девојката, пиштолот го криел во возилото од сопругата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.К.(33) од с.Требош, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Пријавениот во текот на...

Црна хроника 18.03.20 | 11:50

Обвинение за 34-годишна битолчанка поради уцена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против битолчанка на возраст од 34 години, која се товари за сторено кривичното дело – уцена. Како...

Црна хроника 12.03.20 | 14:02

Скопјанка уценувала битолчанец со компромитирачки фотографии, му барала 1.200 евра

Полицијата приведе 34-годишна скопјанка, со живеалиште во Битола, поради уцена на 44-годишен битолчанец. По преземени оперативни мерки, а по претходна пријава на В.П.(44)...

Црна хроника 28.01.20 | 13:56

Ја уценувал со фотографии за 200 евра, кривично ќе одговара

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против еден жител на селото Орешани за кривично дело уцена. За лицето на возраст од 22 години постои основано сомнение...

Македонија 19.12.19 | 23:06

Мицкоски: Бев уценуван од Јанева

Лидерот на опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во eмисијата „Click Plus“ на ТВ21 откри дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и него го уценувала. Тој...

Македонија 10.12.19 | 17:55

Поради Вице ќе остане без имот: Oткако Заев дојде на власт постојано трпам притисоци

Од 99 година сум член на СДСМ, уште пред да биде претседателот или Заев, а во целата приказна влегов заради тоа што верував во премиерот и во неговите добри намери, во...

Црна хроника 19.10.19 | 20:46

Поранешното момче ѝ ги злоупотребувало лични податоци

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22-годишна девојка го пријавила поранешното момче. Имено пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од...

Црна хроника 16.10.19 | 14:31

Тинејџер од Куманово на „Фејсбук“ споделувал компромитирачко фото од поранешната девојка

Седумнаестгодишен кумановец по прекинувањето на љубовна врска со 15-годишно девојче, креирал лажен профил на „Фејсбук“ и објавувал фотографии со компромитирачка содржина...