Ознака: убијци
Балкан 12.04.21 | 11:31

Убијците на новинарот Карајваз снимени со скутер на камери

Грчките медиуми објавија видео од безбедносни камери, на кое, како што пишуваат, снимени се лицата кои во петокот напладне, со десет куршуми, пред неговиот дом, го убија...

Македонија 09.04.21 | 14:55

ВО ЖИВО: Се бара правда за убијците на Саздо

Семејствата на Бесир Беља и Скендер Демири, заедно со навивачката група „Шверцери“ денеска од паркот во Чаир го започнаа протестниот марш против судските пресуди...

Македонија 23.02.21 | 11:29

Доживотен затвор за убијците од „Монструм“

Судот ги прогласи за виновни и им одреди доживотни казни затвор на обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и Агим Исмаиловиќ, единствена казна затвор од 15 години за...

Македонија 04.02.21 | 14:20

Пендаровски ни рече дека ако се дознае вистината за „Монструм“ може да има војна, откри роднина на осудените

Претседателот Стево Пендаровски, тогаш дел од протестите на Шарена револуција, на роднините на осудените убијци од „Монструм“ им рекол дека ако се дознаела вистината...

Калеидоскоп 26.12.20 | 09:18

Како изгледа рускиот „Црн делфин“, затворот дом на 260 најозогласени убијци, силувачи, педофили…

Длабоко во внатрешноста на Русија, во близина на границата со Казахстан, се наоѓа затворот „Црн делфин“ резервиран за наојпасните криминалци од источната хемисфесра. Опкружен...

Македонија 03.02.20 | 14:07

Обвинетите од „Монструм“ насмеани си правеа селфи со Заев во позадина

Обвинетите Хаки Азири, Сами Љута и Агим Исмаиловиќ насмеани излегоа од Кривичниот суд и си направија селфи со Зоран Заев во позадина, додека тој даваше изјава за медиумите...

Црна хроника 28.10.19 | 12:28

СМС меѓу Бајрами и Ахмети прочитан на рочиштето за „Монструм“: Убијците се професионалци

Убиството на децата и автомобилот од кој има траги на местото на убиството, а е однесен во близина на границата со Косово, покажува дека извршителите се професионалци....

Калеидоскоп 08.07.19 | 17:16

Деца на српски политичар убиле старица во Земун

Братот и сестрата Јелена Шпаговиќ и Момчило Дујовиќ, деца на поранешниот пратеник и член на Српската десница, Саша Дујовиќ, се уапсени поради сомнение дека ја ликвидирале...