Ознака: твитови
Фудбал 01.04.21 | 08:17

„Браво за нашата земја“: Заев, Шекеринска и Пендаровски се плашат да изустат „Македонија“

Државниот врв го честиташе големиот усхех на макдонската репрезентација против Германија.Но, подобро да не го направија бидејќи никој не се осмели да каже „Македонија“....

Македонија 26.03.21 | 21:34

„Моќен настап“: Твитер преплавен со коментари за интервјуто на Мицкоски

По гостувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, на социјалната мрежа „Твитер“ се огласија голем...

Твитови 12.10.20 | 14:43

На сликава се тренерот и магарето


Твитови 08.04.20 | 09:22

Ви текнува на фирмана шо го зарази пола Скопје?! Епа газдите им јавиле на вработените да дојдат на работа

Ви текнува на фирмана од К.Вода шо го зарази пола Скопје?! Епа газдите денес им се јавиле на вработените да дојдат на работа, без повратни резултати од тестовите, со муабет:...

Твитови 20.02.20 | 09:40

Димовски: Ексклузивно, Владата на итна седница ќе ја поништи акцијата на МВР

ЕКСКЛУЗИВНО: Владата на итна седница вечерва ќе ја поништи акцијата на МВР за запалена на 1,3 тони кокаин… — Ilija Dimovski (@ilijadimovski) February 19, 2020

Твитови 04.12.19 | 20:39

Кога ќе собереш храброст и конечно да се запознаеш со симпатијата

#ОнаКога ќе собереш храброст конечно да се запознаеш со симпатијата pic.twitter.com/Wpyczw26MU — Имелоски (@Fabrik_a) December 4, 2019

Твитови 12.11.19 | 20:18

Дали може Забрчанец да ми објасни нешто околу фејк њуз?


Твитови 17.10.19 | 10:54

Макроне, срам да ти е, знаеш ли само колку шахти избрусивме?

По вчерашната изјава на Макрон и француското вето за почеток на преговорите со Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, твитер заедницата очекувано...

Твитови 26.08.19 | 20:41

Две раце на срце става или орел праи?!

Две раце на срце става или орел праи?! pic.twitter.com/PUsE0lIvHJ — Ѕета Ѕета (@PravednaTavita) August 26, 2019

Твитови 24.08.19 | 20:22

Човек со две лица: На едното видео зборува Заев, на другото Зоран

Во негова одбрана, на двете видеа не зборува истиот човек pic.twitter.com/aXwOoOpYaD — Имелоски (@Fabrik_a) August 24, 2019

Твитови 22.08.19 | 12:18

Кажи колешке, кој се е вмешан: Цела „гарнитура“ колешке


Твитови 02.07.19 | 19:47

Рашковски кога пиеше на сметка на студентите од Правен


Филм 07.12.18 | 10:11

Поради стари „хомофобични“ твитови, Кевин Харт се откажа од „Оскарите“

Поради „хомофобични“ твитови, кои актерот ги објавил во 2009 година, Кевин Харт се откажува од водењето на овогодинешните „Оскари“.  Добив повик од Академијата. Буквално...