Ознака: твит
Твитови 13.02.20 | 23:01

Албанец ќе има во Личните карти, а Македонец не

Албанец ќе има во Личните Карти, а Македонец не. ХахахахХхахХјахј Стока бугарска северџанска малоумна — БаБаРоГ /////////// (@LepceSoSalamce) February 13, 2020

Кошарка 27.01.20 | 12:36

Последниот твит на Коби Брајант

Последниот твит на легендарниот играч на Лејкерс, Коби Брајант, кој почина вчеравечер во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, веќе собра повеќе од 2,1 милиони лајкови...

Твитови 16.01.20 | 23:44

И цело време…Го донеле Зоран Заев да го продаде името! Е баму името, ебаму!

И цело време.. Го донеле @Zoran_Zaev да го продаде името! Е баму името, ебаму! pic.twitter.com/XPtd4Rxxsv — 2 км автопат (@BaceTrajce) January 15, 2020

Македонија 30.11.19 | 23:43

Ќулавкова за мултиетнички македонски народ: Има ли крај на ова зло?

Професорката Катица Ќулакова на твитер напиша статус, коментирајки ја изјавата на премиерот во заминување Зоран Заев кој деновиве зборува дека македонскиот народ...

Балкан 28.11.19 | 14:36

Рама до медиумите: Запрете го тоа сега! Веднаш! Време е за психијатри, а не за астролози

По предупредувањето на утринската вонредна седница на владата и објавата на Твитер, Рама уште еднаш повторно ги предупреди медиумите дека, согласно со вонредната ситуација,...

Твитови 13.11.19 | 17:13

Судејќи по тоа кој ја фали и колку ја рекламираат, Царовска е новата Шеќеринска!


Твитови 06.11.19 | 10:58

Верушевски за 344 дена притвор ќе добие 42.000 евра!


Твитови 06.11.19 | 10:20

Воздухот не е загаден, туку е про-ЕУ!


Македонија 30.10.19 | 18:55

ВиРус: Политичари ми правеа листи кого да сослушувам

Една обвинителка, две вистини во 20 минути(твит на денот) Чадиковски ја прашува #ВиРус дали имала политички притисоци за случајот „Рекет” и „Meѓународен Сојуз”,...

Твитови 22.10.19 | 17:19

Прашање или виц?

Прашањево на новинарката го сфатија како виц А реакцијата е хит👇👇👇 👉Пфффф… Хахахахахахахаха🤣😂🤣 pic.twitter.com/YW5mbD2Pvq — MITE NAJDOFF (@Kalabalak_) October 22, 2019

Македонија 07.09.19 | 16:09

Муратовски: Се чувствувате заробено, окупирано, ограбено? За многу години независноста!

Актерот Рубенс Муратовски со честитка на Твитер во негов стил за Денот на независноста – 8 Септември. Се чувствувате како да сте заробени, окупирани, ограбени? Можеби...

Твитови 04.09.19 | 23:52

Кога не и се гледаат образите

Здраво. Како сте? pic.twitter.com/FmTvVuTogO — ne ste fer //// Небиднина (@nebidnina) September 4, 2019

Твитови 26.08.19 | 22:01

Јапанска верзија на Јовче Ременски

Јовче Ременски јапанска Верзија 🇯🇵 pic.twitter.com/u0RARZzJsv — Св.Никола Макијавели™ од Македонија (@Dedo_Mraz) August 26, 2019

Твитови 26.08.19 | 21:23

За лажни вести ќе бидеш во затвор, за лажење народ ќе бидеш премиер

За лажни вести ќе бидеш во затвор, за лажење народ ќе бидеш премиер. — Распетлан (@Ras5lan) August 26, 2019

Твитови 24.08.19 | 19:34

Затвор Скопје, за месец дена…

Затвор Скопје, за месец дена… pic.twitter.com/iTmXFvBnAe — Ѕета Ѕета (@PravednaTavita) August 24, 2019

Твитови 10.08.19 | 17:51

Моменталната состојба на Владата на Северна Македонија (Фото)

Влада на Северна Македонија 😂 pic.twitter.com/63dYwOlpKF — Lena (@lenakosks) August 10, 2019

Твитови 10.08.19 | 14:47

Потребно е ново СЈО што ќе ги истражи кривичните дела на Катица Јанева

Сега треба Специјално јавно обвинителство што ќе ги истражи кривичните дела што потекнуваат од содржината на разговорите на специјалната јавна обвинителка Катица...

Ракомет 03.06.19 | 18:19

Аренаспорт: Се надеваме клучевите од станот, ајварот и државјанството се спремни

Вистински пример за телевизија. Тоа се спортските канали Арена Спорт кои оваа година ги откупија правата за емитувањето на Ф4 турнирот, како и големото финале во кое...

Македонија 21.04.19 | 23:44

Панчевски за твитот на американската амбасада со овците: Навреда за народот на овој ден

Поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски, го оцени како скандалозен и побара одговорност за твитот на Амбасада на САД за денешниот прв круг од претседателските...

Твитови 13.01.19 | 13:42

Заев до Ципрас: Канческа-Милевска, Нола Исмаилоска и уште некои може да ти ги пратам за гласање

Zaev to Tsipras: Elizabeta Kanceska Mileska, Nola Ismailoska and few others are available to vote in Greek Parliament, I can send them over… — MINA (@macedoniaonline) January 13, 2019