Ознака: твит
Твитови 30.07.21 | 21:01

Ќе казнуваме за пукање по свадби – Исо Садику: hold my beer

Оливер Спасовски: Ќе казнуваме за пукање по свадби … Исо Садику: hold my beer 😂 pic.twitter.com/FiI3VjyZiW — 🅰️псаана (@aps_aana) July 30, 2021

Твитови 23.04.21 | 23:25

Зоране…Зоране… не ми е јасно шу прајш на два дена пред протести?

Зоране… Зоране… Шу прајш? Еве не ми е јасно шу прајш на два дена пред протести?, пишува Михајло Мики Тодоровски. Не те потценував до денес. Мислев дека си префригано...

Твитови 08.04.21 | 10:50

Мицкоски е крив што турски нарко босови се шетаат со пратеници на СДСМ во Стара чаршија

За прошетки на нарко босови низ Турска Чаршија, резервации кај пратеникот Енес Ибрахим 👉 pic.twitter.com/iKGCyQlRsL — 🅰️псаана (@aps_aana) April 8, 2021

Твитови 29.03.21 | 09:52

Астра Зенека имала компликации, а знаете Вијагра колку компликации има, а цела Македонија ја користи?

Твитот на доцент д-р Владимир Чадиковски е хит на интернет. Вакцината Астра Зенека имала компликации…, дали знаете Вијагра колку има,а цела МК ја користи 🙂 — Vladimir...

Твитови 03.03.21 | 09:58

Ноќеска Бранко ми дојде на сон

Ноќеска Бранко ми дојде на сон. Лично он. Со виски во едната рака, пура во другата. Со брадата несредена, рошав ко шо си го знаеме, ама убав некако…. И љут. Ифрит. Ноќеска...

Твитови 15.02.21 | 17:58

За првпат во Македонија не е се така црно


Твитови 11.02.21 | 17:37

Ваксајно ако го нема, фрижидеро стоо

Ваксајно ако го нема, фрижидеро стоо. Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Thursday, 11 February 2021

Твитови 11.02.21 | 17:33

Не смееме да не го попушиме

😂БУАХАХАХАХА😂 пратеникот од СДСМ Ненад Коциќ: “не смееме да не го ПОПУШИМЕ“ 😂😂😂😂😂😂😂 Потсвеста е опасна работа 👇😂👇😂👇😂👇😂 pic.twitter.com/gdgOvvcpta — MITE NAJDOFF (@Kalabalak_)...

Твитови 26.12.20 | 17:16

Град Скопје: Прошетајте со Бентли по плоштадот за само 45 евра, гратис печени костени

Количините се неограничени.Покровител Град Скопје.

Твитови 10.12.20 | 10:03

Се прекина фудбалски натпревар поради расизам, а вие молчевте на понижувањата на македонскиот народ

 

Македонија 18.11.20 | 11:03

Сексистички речник од кујната на активист на СДСМ и близок соработник на Заев

Навредлив твит насочен кон поранешната грчка и сегашната бугарска министерка за надворешни работи, Дора Бакојани односно Екатерина Захариева, „зовре“ во кујната...

Твитови 11.10.20 | 21:07

Голем аплауз за возачот во ЈСП

Ако може еден голем аплауз за возачот. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏 pic.twitter.com/wvHHb9Zm2N — SkopjanecoT (@skopjaneco_t) October 10, 2020

Македонија 01.10.20 | 15:39

Спасовски бил во посета на Манастирот Св. Јоаким Бигорски!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави на фејсбук дека бил во посета на манастирот Св. Јоаким Бигорски, а не во „Јован Бигорски“, кој оваа година слави...

Твитови 27.09.20 | 23:02

Индиецот што го збори Бесими има студирано на Стенфорд, само во Македонија има вакви ретардирани компарации

👉Индиецот што го збори Бесими се вика: Сундар Пихаи. 👉Има студирано на 3 универзитети меѓу кои Стенфорд и Пенсилванија. ⚠️За да стане ЦЕО му требале 15 год и учествувал...

Твитови 19.08.20 | 09:52

Твитерашите му средија на Талат за ротирачки спикер

Средено друже. pic.twitter.com/pYhhLMYyrz — Славиц (@Strastniot) August 18, 2020

Твитови 01.08.20 | 21:34

Минарето во Охрид не можеле да го рушат, Универзална сала ќе ја рушел!


Македонија 24.06.20 | 16:14

Само за Заев МРТВ е НРТВ

Граѓаните никако да се навикнат на новите имиња на институциите кои согласно Преспанскиот договор треба да бидат променети. Но, без проблем, тоа од рака му оди на поранешниот...

Твитови 09.05.20 | 12:37

🤦🏻‍♂️ Ја утнале денешната карта на Хрватска и на поштенскава маркица ја ставиле картата на НДХ на Анте Павелиќ од II светска војна?

😳Чееекк чееек чеек🤦🏻‍♂️Ја утнале денешната карта на Хрватска и на поштенскава маркица ја ставиле картата на НДХ на Анте Павелиќ од II светска војна?🎙Добро со што...

Твитови 05.05.20 | 23:07

Бај д веј да ви го честитам денот на македонскиот јазик!

Бај д веј да ви го честитам денот на македонскиот јазик! 🤣 pic.twitter.com/CLp2mCEPMW — Сушанто (@rojsusanto) May 5, 2020

Македонија 12.04.20 | 10:35

Тенденциозно, малициозно и манипулативно, со партиски призвук: ВМРО ДПМНЕ реагира на твитот на Дојче Веле на македонски

ВМРО-ДПМНЕ реагира на твит веста на Дојче Веле во која се наведува дека  „Македонија доби помош од 66 милиони евра од ЕУ, 1.1 милиони долари од САД, маски од Турција, Чешка,...