Ознака: тв дуел
Македонија 23.04.19 | 19:26

Силјановска Давкова и Пендаровски трипати ќе се соочат на тв дуел

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе се...

Македонија 01.04.19 | 17:41

Првиот претседателски дуел одложен за в четврток

Одложено е првото ТВ-соочување од изборната кампања помеѓу претседателските кандидати Гордана Силјановска, Стево Пендаровски и Блерим Река, кое требаше да се случи...

Македонија 30.03.19 | 16:45

Засега договорени четири ТВ дуели Силјановска-Пендаровски

Четири ТВ дуели ќе имаат претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски за време на кампањата за претстојните претседателски...

Македонија 27.03.19 | 15:26

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ едногласни: Мицкоски покажа државност, Заев беше матиран

Ламбе Арнаудов, Мане Јаковлевски и Иван Соколов, основачите на ВМРО-ДПМНЕ, со свои анализи за вчерашните настапи на лидерите на двете најголеми партии на нивниот телевизиски...

Македонија 27.03.19 | 09:28

Мицкоски по TВ-дуелот: На Заев му беше срам, се плашеше, се препелкаше

По вчерашниот телевизиски дуел со Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на „Фесјбук“ ги сподели своите импресии. На Заев му беше срам, се плашеше, се...

Економија 26.03.19 | 21:00

Мицкоски до Заев: Вашиот родител крадел струја, сте имале од кого да учите

Мојот родител Иван Мицкоски никогаш не учествувал ниту во оценка ниту во изготвувањето на магистерскиот и докторскиот труд, а тоа ќе се потврди и на крајот од емисијата...

Македонија 26.03.19 | 19:25

Мицкоски: Во животот постојат работи што имаат реверзибилна насока

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на „Канал 5“ рече дека постои можност осумтемина пратеници кои беа...

Македонија 26.03.19 | 16:57

Мицкоски и Заев вечерва на тв-дуел

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО ДПМНЕ и Зоран Заев, претседател на Владата вечерва ќе се соочат на „Канал 5“ во тв-дуел кој почнува во 18,30 часот. Заев ја прифати...