Ознака: тв дуел
Скопје 21.05.20 | 12:43

Шилегов бега од ТВ дуел со советниците од ВМРО-ДПМНЕ

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во град Скопје го повикува градоначалникот Петре Шилегов на ТВ дуел.Тие сметаат дека првиот човек на Скопје на граѓаните им должи многу...

Македонија 20.05.20 | 09:19

„Манипулирате!“: Шекеринска не одговори кога ќе почнат преговорите

Јас поставувам јасно прашање: Кога ќе почнат преговорите со ЕУ, вие манипулирате, обвини Александар Николоски во вчерашниот дуел на ТВ 24 со Радмила Шекеринска. Додека...

Македонија 19.05.20 | 17:58

Почнува дуелот на Николоски со Шекеринска

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска ќе дебатира со вицепремиерката и министерка за надворешни работи Радмила Шекеринска. Се очекува жесток...

Македонија 06.03.20 | 17:18

Тасевски: Од каде З.З. знае за истрагата, а во „Алфа“ немаат поим?

Сега сте гласачи на власта и драматично е колку ништо не разбирате за слободата и демократијата, сè она за кое до вчера го плукавте ВМРО, вели актерот Сашо Тасевски, коментирајќи...

Македонија 06.03.20 | 12:39

Дали Заев се плаши од втор ТВ-дуел со Мицкоски?

Зоран Заев, лидерот на СДСМ ја одби понудата на „Алфа“ телевизијата и не прифати да се појави на тв-деул со претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Јавноста...

Македонија 29.02.20 | 20:20

ВМРО-ДПМНЕ со факти од дуелот: Заев разобличен, доаѓа крај на „трас-трас“ судството

Христијан Мицкоски на ТВ дуел го разобличи хаотичниот Заев, доаѓа крајот на “трас трас” судството. ВМРО-ДПМНЕ ги објавува следниве факти на денот: 1.Мицкоски на ТВ дуел...

Македонија 29.02.20 | 15:14

Мицкоски за ТВ дуелот: Едноставно се забавував додека разговарав со Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не даде оценка за вчерашниот прв предизборен ТВ дуел со неговиот политички противник, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, туку остава...

Економија 29.02.20 | 14:01

Мицкоски до Заев: Вие ги крадете државните пари, каде завршија останатите 13.5 милиони евра за капитални инвестиции

Проблемот е кога вие ги крадете парите. Долгот е зголемен за точно 830 милиони евра – изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашниот ТВ дуел со...

Економија 29.02.20 | 13:25

Мицкоски: Си имате проблем со „ТЕ-ТО“ зaшто ваши луѓе правеле криминал

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашниот тв дуел во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, обвини дека СДСМ и Зоран Заев имале проблем...

Македонија 29.02.20 | 13:09

„Лажго! Неписмен! Простак!“: На социјалните мрежи врие против Заев, Мицкоски убедлив победник синоќа

Мицкоски беше убедлив и прецизен, а Заев нервозен. Вака јавноста на социјалните мрежи го оценува синоќешниот прв телевизиски дуел пред парламентарните избори помеѓу...

Македонија 29.02.20 | 12:20

Осумте лаги што синоќа ги кажа Заев

Првиот тв-дуел пред парламентарните избори помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев, само го потврди стравот на Заев за соочување со опонентот. Меѓу...

Македонија 29.02.20 | 12:07

Кога ќе мораш да го надсихорнизираш шефот, јасно е дека избришан е патос со него

Кога ќе мораш да го надсихорнизираш шефот, односно да кажеш што сакал да каже авторот, како што тоа го прави Забарчанец, тогаш е јасно дека било избрашно патос со него,...

Македонија 29.02.20 | 11:30

Заев заглавен во минатото, Мицкоски го матираше во првиот тв-дуел пред изборите

Првиот телевизиски дуел меѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и на СДСМ Зоран Заев се одвиваше динамично и со жестоки дебати околу за состојбите во Македонија,...

Македонија 29.02.20 | 10:53

Мицкоски преферира да биде шпицен кандидат: Тоа е морална вертикала

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, на вчерашниот тв-дуел на „Канал 5“ имаа различни видувања за предвремените парламентарни избори на 12...

Македонија 29.02.20 | 10:26

Синоќа се виде зошто Заев долго бегаше од дуел

Целата македонска јавност синоќа виде зошто Зоран Заев долго и упорно избегнуваше дуел и се криеше од соочување со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

Македонија 28.02.20 | 22:32

Граѓаните оценија – Мицкоски убедлив во дуелот

На социјалните мрежи додека траеше телевизискиот дуел меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и на СДСМ Зоран Заев течеше анкета чии резултати покажуваат дека...

Македонија 28.02.20 | 19:38

Мицкоски и Заев согласни дека коронавирусот засега нема да влијае врз изборите

Со ставови за актуелната состојба со коронавирусот и неговото евентуално влијание на одржувањето на предвремените парламентарни избори почна вечерашниот ТВ дуел...

Македонија 28.02.20 | 19:33

За кого протестиравте пред судот, за таткото на Маричиќ од вашиот кабинет кој е судија?

Може ли да Ви дадам еден предмет, еден случај да Ви дадам? „Тортура“ предметот за господинот Бошковски. Зашто судијата заборави 90 дена да свика сесија, го запраша претседателот...

Економија 28.02.20 | 19:24

Мицкоски: Колку евра вративте во бројчаникот?Ниту едно, еврата завршија во џебовите на вашите

Најмалку СДСМ и вие лично имате право да протестирате за правда. Јас навистина се чудев против кого вие протестиравте? Против татко му на Бојан Маричиќ, против сопругата...

Македонија 28.02.20 | 19:16

Мицкоски до Заев: Се возите во тоа на „М“, опкружен сте со луѓето на Груевски, опседнат сте

Оставете го Никола Груевски, ајде да зборуваме за тоа што е тема, му порача на денешниот тв-дуел Христијан Мицкоски на соговорникот Зоран Заев, откако претседателот...