Ознака: тв дуел
Македонија 06.07.20 | 21:40

Заев: Имаме најдобри економски мерки во регионот!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на ТВ дуелот со Христијан Мицкоски на Националната телевизија му порача дека владата предводена од СДСМ води чесна и транспарентна...

Македонија 04.07.20 | 18:35

Николоски: Заев да се охрабри и да излезе на ТВ-дуел

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во Изборната единица 4, Александар Николоски денеска од Прилеп порача дека дволично е пред 4 години да зборувате за...

Македонија 01.07.20 | 20:09

ТВ дуел на носителите во ИЕ 2 на ТВ 21

Вечерва во 21:15ч гостувам на дебата на ТВ21. Следете ме, напиша Владо Мисајловски на ФБ. Вечерва во 21:15ч гостувам на дебата на ТВ21Следете ме Gepostet von Vlado Misajlovski am Mittwoch,...

Македонија 01.07.20 | 09:35

Заев: Ќе му отстапам 13 пратеници на Мицкоски за тој да формира влада, ако ДУИ уценува

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вчерашниот тв дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека е подготвен да му отстапи пратеници на противникот...

Економија 01.07.20 | 08:16

Мицкоски: Имаме план за првите сто дена откако ќе ја преземеме власта, најавувам веднаш три нови инвестиции

Имаме јасна методологија , имаме концепт, имаме политики кои ќе ги преземеме уште во првите 100 дена и можам да најавам дека во првите 100 дена директно владата на ВМРО-ДППМНЕ...

Македонија 30.06.20 | 23:34

Мицкоски: Заев ја опљачкавте државата, планини затвораат за вас за да се шетате, а ќе ја забавувате јавноста со тоа што сум одел во теретана

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на Телевизија 24 истакна дека додека Заев и СДСМ ја ограбуваат Македонија, а за Заев да се забавува...

Македонија 30.06.20 | 23:33

Луѓето се чувствуваат обесхрабрени, запоставени, политичарите го окупираат судството, тоа треба да се смени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ на телевизија 24, истакна дека политичарите го окупирале судството, укажувајќи дека тоа мора да се промени. Во...

Македонија 30.06.20 | 22:53

Мицкоски до Заев: Вашите предавства скапо ја чинат државата

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната дебата на Телевизијата 24, во врска со надворешната политика на оваа влада, му посочи на Заев дека неговите...

Економија 30.06.20 | 22:08

Бројчаникот во штекер не го вклучивте, го потсети Мицкоски Заев

Господине Заев три години чекаме да проработи, да го вклучите бројчаникот, а вие три години во штекер не го вклучивте. Знаете зошто е тоа така, затоа што тоа што за вас...

Македонија 30.06.20 | 21:06

Мицкоски: Кичеец го носи Дака човек со руски врски кај Заев, ете за кого работи Кичеец

Го спомнавте господинот, бизнисменот Дака кој има блиски врски со Русија. Тој и кажува дека еднаш бил, го спомнува Заев, го спомнува генералниот секретар, бил втор пат...

Македонија 30.06.20 | 19:33

Заев панично побара од Мицкоски поддршка за вмровски пратеници, Мицкоски со одговор: Силно ќе загубите, нема пазари

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва на ТВ дуелот на Телевизија 24 самиот си го најави поразот на претстојните парламентарни избори. Заев во паника побара од лидерот на...

Економија 30.06.20 | 19:18

Мицкоски: Имаме план за првите сто дена откако ќе ја преземеме власта, најавувам веднаш три нови инвестиции

Имаме јасна методологија , имаме концепт, имаме политики кои ќе ги преземеме уште во првите 100 дена и можам да најавам дека во првите 100 дена директно владата на ВМРО-ДППМНЕ...

Македонија 30.06.20 | 19:16

Мицкоски: Наместо „можеме“ слоганот на Заев требаше да биде „можевме“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел на 24 телевизија истакна дека слоганот на Заев и СДСМ наместо „можеме“ требаше да биде „можевме“...

Македонија 30.06.20 | 19:03

Чим зборите за душа, срце, рака на гради одма знае народот дека лажете

Кога Заев зборува за душа, срце, рака на гради, веднаш народот знае дека Заев лаже. Зборувате за незаконско финансирање на претседателската кампања, па погледнете го...

Македонија 30.06.20 | 19:00

Мицкоски: Излезе Боки со кој се сликавте и кажа дека сите пари завршиле кај вас

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дуелот на ТВ 24, одговори на обвинувањата на Заев за нелегалното финансирање на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи дека...

Македонија 30.06.20 | 18:52

Мицкоски до Заев: Ви тежат ли рекетираните пари кои ги земавте во џебот?

Слушнавме како лицето Бојан Јовановски вели рекетираните пари завршија таму и таму. И до ден денес никој не го повика Заев да каже за ова. А во еден ист таков материјал...

Македонија 30.06.20 | 18:43

Мицкоски: Три години имаше Заев за реформи на судството не смени, сега повторно истите лаги

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека Зоран Заев и СДСМ имале три години време за да спроведат судски реформи, укажувајќи дека ништо не смениле...

Македонија 30.06.20 | 12:50

Вечерва првиот дуел меѓу Мицкоски и Заев

Денеска со почеток во 18:15 часот ќе се случи првото изборно соочување Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Лидерите на двете најголеми партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, во предизборен...

Македонија 29.06.20 | 22:28

Грчева до Ристовски: Вие сте контраверзна личност, сакам да види народот со кого си има работа

Претседателот на Интегра, Љупчо Ристовски и претседателката на Глас за Македонија, Солза Грчева влегоа во жестока дебата при гостувањето на телевизија Телма. Ристовски...

Македонија 29.06.20 | 18:03

Николоски му фрли ракавица на Заев: Ајде на тв-дуел да ги спротивставиме програмите и концептите!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на кандидати во изборната единица 4 Александар Николоски при неговата денешна посета во Дојран, јавно го повика...