Ознака: тв дебата
Балкан 12.09.19 | 09:21

Тепачка по ТВ-дебата, се истепаа двајца кандидати за пратеници на Косово

Кандидати за пратеници во Собранието на Косово, Дардан Молилај од Социјалдемократската партија и Хаки Абази од Самоопределување, физички се пресметаат по завршувањето...

Економија 10.09.19 | 23:40

Заев избегал од дебата со Мицкоски на економски теми

Емисијата Економски магазин на новинарот Горан Теменугов, која се емитува на Алсат телевизија пред десетина дена испратила покана до премиерот Зоран Заев и лидерот...

Македонија 19.04.19 | 23:20

Река: Ние не сме подготвени технички за преговори со Брисел

Ние не сме подготвени технички за преговори со Брисел. Немаме испорачано деполитизирано судство, јавна администрација ослободена од непотизам, нема одговор каква ќе...

Македонија 19.04.19 | 22:05

И вашиот лидер е амнестиран

Во последната дебата меѓу претседателските кандидати пред почетокот на молкот, Гордана Силјановска Давкова го потсети својот противкандидатдека неговиот лидер, односно...