Ознака: тужби
Економија 13.01.20 | 18:25

Четири компании ќе ја тужат Македонија за милионски суми

Македонија се соочува со тужби од четири компании вредни над 700 милиони евра, објави „Сител“. Пред Арбитражниот суд во Париз и Вашингон во моментот разврска чекаат...

Свет 15.10.19 | 19:48

Осудените Каталонци ќе поднесат жалба до Европскиот суд за човекови права

Осудениот каталонски активист Жорди Кушар изјави дека политичарите и активистите осудени на повеќегодишни казни поради улогата што ја имаа во обидот да ја одделат...

Свет 14.10.19 | 10:35

Поради аферата „Дизелгејт“ 470.000 Германци го тужат „Фолксваген“

Поради аферата „Дизелгејт“ 470.000 Германци покренаа тужби против автомобилската компанија „Фолксваген“. Станува збор за сопственици на возила купени по 1 ноември 2008...

Твитови 26.08.19 | 12:24

Од лажните вести на СДСМ извојуваме:


Македонија 25.08.19 | 15:02

Арсовски: Бараме веднаш да бидат повикани и да дадат исказ сите инволвирани во случајот Рекет

Кога обвинителката Вилма Рускоска ќе ги повика премиерот Зоран Заев, вицепремиерката Радмила Шекеринска и пратеничката Фросина Ременски и нејзиниот сопруг за да дадат...