Ознака: туширање
Свет 29.08.22 | 14:34

Мерки за штедење во Финска: Помалку да се користи сауна, да го намалат греењето и пократко да се тушираат

Националната кампања во Финска, чија цел е заштеда на енергија, вклучува повик до Финците да користат помалку сауни, а покрај тоа и да го намалат греењето за еден степен...

Свет 21.07.22 | 14:12

Повеќето Германци се тушираат пократко и поретко, за да штедат енергија

Апелите на германската Влада, пред се на министерот за економија Роберт Хабек, граѓаните да штедат енергија со помалку туширање вродија со плод, покажа истражувањето...

Свет 13.07.22 | 11:13

Австрија официјално им препорача на граѓаните: Заборавете на кадата, користете го тушот, за да заштедиме енергија

Австриското министерство за енергетика официјално објави препораки до граѓаните како да заштедат енергија. Руската агресија на Украина нè носи пред нови предизвици....

Свет 19.04.22 | 10:43

Намалете со туширањето: Германски медиуми со совет до граѓаните како да се намали зависноста од рускиот гас

Прескокнете го туширањето и подобрете го микробиомот на кожата, е заклучокот од најновиот напис што во саботата го објави германскиот весник „Билд“. Весникот, кој...

Здравје 14.10.21 | 23:54

Туш со топла или ладна вода?!

Ги држи физичкиот и ментален стрес подалеку Ако се борите со стресни мисли, размислете да влезете под ладен туш. Студениот туш се користи како холистички пристап за...

Здравје 02.07.21 | 23:39

Зошто во жешките денови не треба да се туширате со ладна вода

Речиси е незамисливо да се започне или заврши еден ден без туш. Кога сонцето е жешко и топлината си го прави своето, еден од најбезбедните начини да се разладите е да...

Здравје 02.08.19 | 21:16

Сите жени го прават ова под туш, а само го зголемуваат ризикот за добивање рак

Повеќето жени ова го прават, а притоа не се свесни колку со тоа си го загрозуваат здравјето! Ако и вие ја туширате вагината, со тоа го загрозувате здравјето. Ако под туш...