Ознака: турнеја
Музика 09.03.20 | 11:56

Светската ѕвезда Андре Риу во ноември повторно ќе настапи во Скопје!

Андре Риу, холандскиот „крал на валцерот” и човекот кој овозможи класичната музика да е достапна за сите, заедно со својот оркестар “Јохан Штраус”, во ноември...

Култура 12.02.20 | 16:32

Азиска премиера на „Македонисимо“ на Трпчески и пријателите во Јужна Кореја

Музичкиот проект „Македонисимо“ на пијанистот Симон Трпчески и пријателитe ја имаше азиската премиера со серијата од три концерти во Јужна Кореја. Од Здружението...

Сцена 04.10.19 | 09:16

„Чувајте се, почнува војна, сега стоката ќе го почувствува мојот гнев“, Аца Лукас не можеше да си го задржи бесот

Српскиот пејач Аца Лукас дефинитивно нема да може да ја одржи турнејата во Австралија затоа што визата по втор пат не му е одобрена и покрај тоа што испратил доказ дека...

Култура 30.12.18 | 13:26

Симон Tрпчевски со концерт во Хановер на 1 јануари ја почнува 2019 година

Со два новогодишни концерти на 1 јануари нашиот пијанист од светски глас Симон Трпчески ќе ја започне новата година. Тој ќе настапи во Хановер на покана од хрватскиот...