Ознака: тур д франс
Останати спортови 18.07.21 | 23:06

Словенецот Погачар втор пат по ред најдобар на Тур де Франс

Словенецот Тадеј Погачар и официјално по втор пат е убедлив победник на најпознатата велосипедска трка во светот, Тур де Франс, по денешната, за него формална етапа...

Останати спортови 17.07.21 | 20:30

Словенецот Тадеј Погачар ја одбрани титулата на Тур д Франс

Словенечкиот велосипедист, Тадеј Погачар, ќе биде вкупен победник на 108. издание на најпрестижната велосипедска трка во светот, Тур д Франс, откако по денешната трка...

Останати спортови 23.09.20 | 11:08

Чудото од Словенија кој ја обои земјата во жолто

Со херојско возење, Тадеј Погачар, на неполни 22 години, победи на Трката низ Франција, што го направи втор најмлад победник во историјата на ова натпреварување. Младиот...

Останати спортови 20.09.20 | 22:05

Словенецот Тадеј Погачар стана најмлад победник на Тур д Франс од 1904 година

Словенецот Тадеј Погачар е победникот на годинашното издание на Тур д Франс. Со триумфот на најпознатата велосипедска трка во светот, 21-годишниот Погачар стана најмладиот...