Ознака: тумор на мозок
Здравје 01.01.21 | 17:28

Филипче оперираше тумор на мозок на новогодишната ноќ

Министерот за здравство, Венко Филипче, работно ја поминал новогодишната ноќ. На својот фејсбук профил, Филипче објави дека со дежурниот тим на Клиниката за неврохирургија...

Здравје 31.12.20 | 23:49

На час пред 2021: Дежурниот тим на Неврохирургија изврши успешна операција на тумор на мозок

Вечерва на Клиниката за неврохирургија е извршна упешна операција на тумор на мозок, објави министерот Венко Филипче. Филипче го предводел тимот млади лекари. Ова е...

Балкан 14.10.19 | 23:31

Девојчето што ја расплака Србија: Хелена не знае дека има тумор на мозокот, ја лажат дека е модерно да и падне косата

Хелена Гавран е девојчето кое успеа да ја расплаче Србија.Таа има само четири години и боледува од тумор на мозокот. Хелена замина на првиот циклус операции и хемотерапии...

Балкан 24.01.19 | 18:38

Македонец починал зошто надрилекарот го лечел од тумор на мозокот со цедени сокови и тинктура

Триесет и едногодишниот Славчо Петров, кој боледувал од тумор на мозокот, починал на 7 јануари годинава. Сестрата на Славчо, Билјана Јовановиќ (32) за неговата смрт го...