Ознака: труп
Црна хроника 19.11.20 | 16:27

Човечки труп пронајден во делчевско

На 18.11.2020 околу 09:30 часот кај место викано „Чачарата“, атар на с.Очипала, делчевско, од страна на полициски службеници од Полициската станица Делчево бил пронајден човечки...

Црна хроника 19.11.20 | 15:42

Пронајден човечки труп, телото предадено на обдукција

Вчера околу 09.30 часот кај место викано „Чачарата“, атар на с.Очипала, делчевско, од страна на полициски службеници од Полициската станица Делчево бил пронајден човечки...

Црна хроника 05.01.20 | 11:24

Најверојатно го прегазил воз: Човечки труп пронајден после железничката станица Велес

Машиновозачот додека вчера сообраќал со товарен воз на релацијата Гевгелија – Скопје, после Железничката станица Велес, забележал човечки труп и го пријавил во 06.45...

Балкан 16.11.19 | 11:09

Пронајдено мртво тело без глава: Ужасна слика ја потресе Србија

Мртво тело на маж кое било без глава е пронајдено во Србија во близина на Лесковац, а ја потресе српската јавност и цел регион. Се работи за 41-годишен архитект од Белград...

Црна хроника 30.04.19 | 15:35

Пронајден труп во фаза на распаѓање во скопско

Човечки труп во фаза на распаѓање бил пронајден во атар на скопското село Љуботен, дознава 24 Инфо. Веста ја потврдија од МВР. Трупот бил пронајден кај местото викано...

Црна хроника 01.04.19 | 13:08

Вардар исфрли труп кај комплекс банки

Труп на удавен човек лежи во водите на Вардар под мостот во близина на комплексот банки. Екипи на Итна медицинска помош и на полицијата моментално се таму. Фото:Курир