Ознака: трудница
Естрада 16.10.19 | 12:27

Цеца станува баба

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ на пролет ќе го добие првото внуче, дознава српски „Блиц“, додавајќи дека свршеницата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ,...

Калеидоскоп 20.09.19 | 22:55

Мислел дека го оставила пред олтар, вистината за неговата трудница била многу полоша

Триесет и едногодишниот пожарникар Флавио Гонкалвез ја чекал својата трудна свршеница пред олтарот, непријатно изненаден од нејзиното доцнење. Во црквата тогаш влетала...

Свет 12.08.19 | 15:11

Трудница и дете загинаа откако во дворот им влета возило, возачот се снимал колку брзо вози на „Фејсбук“

Три лица загинаа на истокот од Романија кога маж, кој во живо го пренесувал своето брзо возење со спортски автомобил, излетал од патот и влетал во еден двор, соопшти денеска...

Семејство 07.06.19 | 11:45

Катарина го покажа трудничкото стомаче

Катарина Ивановска со семејството е на одмор на шпанските острови Мајорка и Менорка. Таа првпат го покажа и трудничкото стомаче. Заедно со сопругот го очекуваат второто...

Здравје 17.05.19 | 22:23

Докторите советуваат: Што смее, а што не трудница на плажа?

Има долга листа на работи што жените не смеат да ги прават во текот на бременоста, како пиење алкохол и пушење цигари, јадење одредена храна како сирова риба, да не го...

Естрада 03.05.19 | 18:36

Кили го покажа трудничкото стомаче на Јоана

Кирил Поп Христов – Кили наскоро за првпат ќе стане дедо. Неговата 25-годишна ќерка Јоана, го очекува своето прво дете. Гордиот дедо сподели фотографија на „Фејсбук“. Јоана...

Македонија 14.02.19 | 14:25

Повредената трудница е во петти месец, засега во добра состојба

Повредената трудница, која синоќа беше примена на Ургентниот центар, веќе е префрлена на Клиниката за гинекологија и акушерство, на одделот за патолошка бременост. Трудницата...

Црна хроника 13.02.19 | 21:19

Повредената трудница е во стабилна состојба

Заменик-министерот за здравство Асим Муса изјави предмалку дека бремената жена која била патничка во автобусот е во стабилна состојба. Рече дека сите повредени се примаат...

Балкан 11.01.19 | 13:29

Тргнала да се породи, па загина на завеаниот пат: Бебето што се роди остана сираче

Лекарите се уште се борат за животот на штотуку роденото бебе, чија мајка Јована Миленковиќ (24) утринава почина во болница, по страшната несреќа која вчера се случи при...