Ознака: трубарево
Сервиси 26.05.23 | 09:32

Трубарево без вода

Поради дефект на водоводна цевка, без вода од 09:30 часот ќе бидат корисниците од н.Трубарево, соопшти ЈП Водово и канализација Скопје. Водоснабдувањето ќе биде прекинато...

Економија 23.05.23 | 20:11

Преку Трубарево треба да излеземе на море

Скопје треба да израсне во транспортен логистички центар во кој ќе се вкрстат железничкиот, патниот и поморскиот превоз на стоки. Ова според плановите ќе се реализира...

Скопје 28.01.23 | 15:08

Стефковски: Во населеното место Трубарево почнува 4-та фаза од изградбата на фекалната канализација, проект чија вредност е околу 7 милиони денари

Кога се работи посветено, домаќински со јасен план и програма тогаш се реализираат проекти во текот на целата година и во сите населени места. Денес заедно со претседателот...

Скопје 06.05.22 | 19:18

Ѓурѓовденски чествувања во дворот на црквата Св. Георгиј Победоносец во Трубарево

Денеска по повод празникот Св. Георгиј традиционално се одржува манифестацијата Ѓурѓовденски чествувања, во дворот на црквата Св. Георгиј Победоносец во Трубарево....

Црна хроника 30.04.22 | 17:46

Дошла за него од Германија во Трубарево, а тој ја натепал

Полицијата приведе момче од скопското село Трубарево зашто измамило девојка од Германија. Како што информира МВР, станува збор за Е.А. (22) против кого В.С.(25) поднела пријава. Според...

Сервиси 05.04.22 | 08:59

Дел од Трубарево денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9 часот ќе имаат дел од корисниците од село Трубарево. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради...

Сервиси 21.12.21 | 08:49

Поради дефект без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Поради дефект на улицата „Дончо Штипјанчето“ кај стара последна автобуска на 50-ка, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата „Благоја...

Скопје 21.11.21 | 14:48

Стефковски: Граѓаните повеќе нема да газат во кал, чекор по чекор, Гази Баба се гради и менува

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, изврши увид на градежните работи за асфалтирање на улица 5 во населеното место Трубарево. Убавото време носи...

Црна хроника 18.12.20 | 14:22

Обвинение за скопјанецот кој пијан предизвика сообраќајка во која загинаа дете и мотоциклист

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во...

Црна хроника 19.11.20 | 11:12

Пожар во работилница во Трубарево и запален котел за парно во ЕСМ Енергетика

Два пожари утринава се изгаснати на територија на општина Гази Баба. Едниот во работилница во Трубарево, а другиот во ЕСМ Енергетика во населбата Железара каде е интервенирано...

Црна хроника 12.10.20 | 18:21

Притвор за 72-годишниот возач кој вчера во Трубарево усмрти моторџија и дете – имал 1,78 промили алкохол во крвта

Се јави обвинителството за страшната сообраќајка што вчера се случи во Трубарево и во која починаа две лица. Оттаму велат дека осомничениот 72-годишник, на 11 октомври,...

Црна хроника 12.10.20 | 08:39

10-годишното дете повредено во сообраќајката кај Трубарево им подлегна на повредите

Десетгодишното дете коешто беше повредено во тешката сообраќајна несреќа во скопско Трубарево го загуби животот. Веднаш по несреќата детето било пренесено во ГОБ...

Црна хроника 11.10.20 | 22:19

Уште колку животи треба да згаснат за да се разбуди совеста, прашува сведок на сообраќајната несреќа во Трубарево

Уште колку животи треба да згаснат за да се разбуди совеста кај вас? Која е крајната бројка? прашува сведок на сообраќајната несреќа која се случи денеска во скопско...

Црна хроника 11.10.20 | 18:09

Им подлегна на повредите: Почина детето од сообраќајката кај Трубарево

Во тешката сообраќајна несреќа која што попладнево се случи во скопско Трубарево животот го загуби и 10-годишното дете. Веднаш после несреќата детето било пренесено...

Црна хроника 11.10.20 | 16:40

Детали за сообраќајката во Трубарево: Дете се бори за живот, моторџијата летал десетина метри и загинал на лице место

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево. Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во...

Црна хроника 11.10.20 | 14:00

Тешка сообраќајка во Трубарево, МВР наскоро со детали

Во Трубарево во 13 часот е пријавена тешка сообраќајна несреќа. Неофицијално дознаваме дека  неколку лица со тепки повреди се донесени во Клинички центар, а не е исклучено...

Здравје 21.07.20 | 10:11

Поради болеста „син јазик“ затворен добиточниот пазар во Трубарево

ЈКП „Гази Баба 2007“ ги известува сточарите, трговците и угостителите дека добиточниот пазар во населеното место Трубарево денеска нема да работи. Како што соопшти Општина...

Македонија 03.07.20 | 17:32

Мисајловски од скопско Трубарево: Новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложува во македонскиот спорт

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски попладнево оствари средба со жителите на општината Трубарево во Скопје. На средбата тој се сретна и со спортските...

Црна хроника 02.04.20 | 11:53

Товарен воз утринава излетал од шините, полицијата врши увид

Товарен воз утрово околу 6 часот и 40 минути се излигал од шините. Возот сообраќал на релација Гевгелија-Трубарево. Несреќата се случила меѓу станиците Миравци и Клисура,...

Црна хроника 02.07.19 | 10:25

Притвор за пет лица: Претепале и ограбиле мигранти на нива кај Трубарево

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против пет лица за кои постои основано сомнение...