Ознака: трикови
Мода и убавина 18.11.19 | 23:00

Tрикови со кои нема да ви се собира прашина во домот

Бришењето прашина ретко на кого му претставува задоволство бидејќи вие ја бришете, а таа повторно паѓа и изгледа како залудно да ја правите таа работа. Но, ако веќе сте...

Калеидоскоп 08.11.19 | 22:53

Сите тајни на маркетите поради кои премногу трошите пари

Сигурно сте забележале дека во трговските центри нема ниту часовнци ниту прозори. Има музика, распоредот на полиците е исто така добро промислен. Поради целиот систем...

Здравје 24.10.19 | 10:40

Необични трикови кои навистина делуваат

Никој не ги оспорува чудата на модерната медицина – што би правеле да не беше измислен на пример пеницилинот? Но, за волја на вистината, голем дел од продуктите и предметите...

Кујнски тефтер 07.07.19 | 11:54

Пет чекори како да ја одберете најслатката лубеница

1. Убавината е важна Бидете во потрага по цврста и симетрична лубеница без пукнатини, вдлабнувања или меки делови на кората. Без разлика на тоа од каква природа се оштетувањата...

Калеидоскоп 20.01.19 | 18:22

Четири психолошки трикови кои „Икеа“ ги користи врз нас

Во Македонија сѐ уште нема продавница на светски популарниот производител на мебел, шведскиот „Икеа“, но ретко кој не слушнал за нив и нивниот „состави сам“ мебел...

Интима 12.01.19 | 23:45

Како да имате секс без кондом, а да не забремените?

Кога би ги запрашале мажите и жените дали повеќе го сакаат сексот без кондом или сигурниот секс, и едните и другите едногласно би гласале за она првото. И навистина, разликата...