Ознака: трибека
Црна хроника 07.04.21 | 10:53

Обвинение за напаѓачите во „Трибека“, им се продолжуваат мерките притвор и куќен притвор

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за кривично дело „насилство“ во ресторан во Скопје. Како што информираат од Јавното обвинителство,...

Црна хроника 22.02.21 | 08:55

Во „Трибека“ не биле нападнати инспекторите, туку гостите се тепале меѓу себе

Тепачка помеѓу гостите била причина за зголеменото присуство на полицијата синоќа во ресторанот Трибека. Инспекторите биле сведоци на физичка пресметка, но не биле...

Црна хроника 21.02.21 | 19:55

Нападнале еден, а потоа и другарот кој сакал да ги спречи, на крај и девојка зошто зборувала на телефон

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување на истражна постапка против двајца жители на Скопје, на возраст од 19 и 28 години, за кои постои основано...

Црна хроника 21.02.21 | 17:31

Седеле на иста маса, почнале да се тепаат и да фрлаат столици, нападнале и две девојки

Министерството за внатрешни работи објави детали во врска со синоќешната физичка пресметка која се случила во „Трибека“, при што бил кршен и инвентарот на угостителскиот...

Црна хроника 20.02.21 | 23:03

Летале столици и чаши: Полицијата упадна во познат „шемаџиски“ локал на Илинденска

Пет полициски возила и екипи на пазарниот инспекторат се присутни пред еден познат угостителски објект на булевар Илинден, јави ТВ21. Во тек е акција за која повеќе информации...

Скопје 02.03.20 | 13:49

„Трибека“ плаќа 365 евра месечна кирија за закупени 75 метри квадратни, а кафулето е распослано на најмалку 300

Новата кафе-атракција на скопјани е кафулето „Трибека“, лоцирано на плацот на „Паркови и зеленило“ во близина на скопската гимназија „Орце Николов”. Оранжериите...