Ознака: трговски центар
Свет 03.08.20 | 18:00

Нова жртва на кризата: Најстариот трговски центар во САД банкротираше

Најстарата стоковна куќа во Америка, Лорд и Тејлор, поднесе барање за банкрот. Компанијата во неделата поднесе барање за заштита од стечај и стана уште една жртва на...

Економија 30.07.20 | 20:10

Трговскиот центар „East Gate“ готов до есен следната година

Во Скопје денеска беше потпишан договорот за најголемиот синдициски заем во земјава во висина од 72 милиони евра со што се заокружува финансирањето за изградба на трговскиот...

Скопје 14.03.20 | 14:52

Ситимол, Рамстор и Капитол со скратено работно време

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол од денеска ќе работат со скратено работно време од 11 до 19 часот. Аптеките и маркетите во овие трговски центри...

Скопје 28.11.19 | 23:59

Засилени инспекциски контроли за „Блек фрајдеј“

Град Скопје соопшти дека утре ќе ги засили инспекциските контроли околу шопинг центрите во Скопје, поучени од негативните искуства од минатите години за време на акцијата...

Црна хроника 03.07.19 | 10:35

Скопјанец итно пренесен на Клиника, тешко повреден во трговски центар

Во 11:00 часот вчера во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен С.Р.(33) од с.Св.Петка,скопско. Според...

Свет 10.04.19 | 20:00

Гори еден од најголемите трговски комплекси, луѓе скокале за да се спасат

Најмалку три лица загинаа, а десетици се повредени во пожар кој денеска избувнаа во еден од најголемите трговски комплекси во Азија, лоциран во Бангкок. There is/was a fire at...

Црна хроника 12.02.19 | 10:38

Во скопски трговски центар со смртни закани пробале да му изнудат 10 илјади евра

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за сторено кривично дело – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член...