Ознака: Трезор
Економија 22.04.22 | 16:37

Министерството за финансии ќе соработува со Трезорот на САД во подобрување на ефикасноста, транспарентноста и отчетноста на јавните финансии

САД ја поддржува брзата интеграцијата на Македонија во ЕУ, при што, како сојузници во НАТО, двете земји ќе работат на заеднички проекти што се од големо значење за унапредување...

Црна хроника 13.04.21 | 08:16

Денеска пресуда за „Трезор“: Дали Мијалков ќе добие нова казна?

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да биде изречена пресудата за предметот „Трезор“, кој се однесува на злоупотреба на средства од Буџетот на државата...

Македонија 08.04.21 | 17:31

Калајџиев: Нема логика во случајот „Трезор“, судот е под притисок

Целиот случај со набавката на опрема за потребите на УБК е базиран на претпоставки во чие докажување Јавниот обвинител не отишол подалеку од таму каде што бил на почетокот,...