Ознака: тренинг
Останати спортови 28.08.20 | 23:36

Ивандер Холифилд во страшна форма и на стари години

Ивандер Холифилд, единствениот четирикратен шампион во светот во тешка категорија, активен е и пред крајот на шестата деценија. Еден од најголемите боксери во историјата...

Кошарка 07.08.20 | 15:02

Сред тренинг почина Мајкл Оџо, кошаркар на Црвена звезда

Нигерискиот кошаркар Мајкл Оџо, кој во Србија пристигна во 2017 година и веше дел од тимот на Црвена звезда, ненадејно почина од срцев удар во белградска сала, јавија...

Здравје 04.12.19 | 15:03

Децата треба да се занимаваат со спорт за да научат како да се соочат со предизвиците во животот

Децата своето слободно време доминантно го поминуваат во седенарни активности како гледање телевизија, играње на компјутер или мобилен телефон, покажуваат истражувањата....

Фудбал 12.11.19 | 14:39

Опремата на македонската фудбалска репрезентација У21 задржана на аеродром во Шпанија, не можеле да одржат тренинг

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година синоќа не го одржа планираниот тренинг во шпанскиот град Алкоркорн, пред четврточниот квалификациски дуел...

Интима 29.04.19 | 15:02

Хоризонталниот тренинг како моќен лек

Дали сте почувствувале интензивна желба за секс додека сте биле болни? Изгледа тоа им се случува речиси на сите. Во такви ситуации сексот може да биде многу повеќе од...