Ознака: тренинг
Свет 23.06.21 | 15:33

Специјалците што го убија Кашоги биле обучувани во САД

Членови на тимот што го извршил убиството на саудискиот новинар и дописник на „Вашингтон пост“, Џамал Кашоги, биле обучувани во САД. Како што пишува „Њујорк тајмс“,...

Фудбал 19.06.21 | 11:28

Пандев го пропушти денешниот тренинг

Македонската фудбалска репрезентација во некомплетен состав тренираше претпладнево во Амстердам спроти завршниот натпревар на ЕУРО2020 против Холандија. Претпладневната...

Фудбал 17.06.21 | 13:12

Една од вежбите на „рисовите“ стана хит на социјалните мрежи

Македонските фудбалери одржаа тренинг пред големото соочување, а една од вежбите на „рисовите“ стана хит на социјалните мрежи. Снимка пренесе и официјалниот фејсбук...

Останати спортови 28.08.20 | 23:36

Ивандер Холифилд во страшна форма и на стари години

Ивандер Холифилд, единствениот четирикратен шампион во светот во тешка категорија, активен е и пред крајот на шестата деценија. Еден од најголемите боксери во историјата...

Кошарка 07.08.20 | 15:02

Сред тренинг почина Мајкл Оџо, кошаркар на Црвена звезда

Нигерискиот кошаркар Мајкл Оџо, кој во Србија пристигна во 2017 година и веше дел од тимот на Црвена звезда, ненадејно почина од срцев удар во белградска сала, јавија...

Здравје 04.12.19 | 15:03

Децата треба да се занимаваат со спорт за да научат како да се соочат со предизвиците во животот

Децата своето слободно време доминантно го поминуваат во седенарни активности како гледање телевизија, играње на компјутер или мобилен телефон, покажуваат истражувањата....

Фудбал 12.11.19 | 14:39

Опремата на македонската фудбалска репрезентација У21 задржана на аеродром во Шпанија, не можеле да одржат тренинг

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година синоќа не го одржа планираниот тренинг во шпанскиот град Алкоркорн, пред четврточниот квалификациски дуел...

Интима 29.04.19 | 15:02

Хоризонталниот тренинг како моќен лек

Дали сте почувствувале интензивна желба за секс додека сте биле болни? Изгледа тоа им се случува речиси на сите. Во такви ситуации сексот може да биде многу повеќе од...