Ознака: траекторија
Македонија 25.11.20 | 15:14

Миланов: „Траекторија“ се одржува и покрај тоа што Јанакиески има решение за изолација, сите во судницата се под ризик

Адвокатот на Миле Јанакиески, Еленко Миланов во изјава за „Република“ ја објаснува денешната хаотична состојба која се случува во судот. Тој објаснува дека се одржа...

Црна хроника 30.12.19 | 21:21

За Апелација „Траекторија“ не е застарен случај, ќе има судење

На експремиерот Никола Груевски и понатаму ќе му се се суди за случајот „Траекторија“, одлучи скопска Апелација, иако судијата од Основниот кривичен суд Скопје, Горан...

Македонија 14.11.19 | 11:47

Кирацовски со предлог да не застаруваат кривичните дела за фунционерите

По застарувањето на кривичното дело во случајот „Траекторија“ за поранешниот премиер Никола Груевски, пратеникот Александар Кирацовски ќе поднесе предлог Закон...

Македонија 13.11.19 | 12:18

Делото застаре: На Груевски нема да му се суди за изградбата на автопатите

На поранешниот премиер Никола Груевски нема да му се суди за злоупотребите при изградбата на автопатите Штип-Миладиновци и Кичево -Охрид во случајот „Траекторија“...

Македонија 23.09.19 | 10:25

Кај Стефанова остануваат предметите „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески ја овласти обвинителката Лиле Стефанова и понатаму да остане надлежна за предметите на СЈО, „Титаник“, „Траекторија“...

Македонија 03.09.19 | 12:11

„Траекторија“ одложена, Јанева и Стефанова не се изземени

Судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци-Штип и Кичево-Охрид, „Траекторија“ на СЈО продолжува на 16 септември. Претходно...