Ознака: Тотенхем
Фудбал 19.06.20 | 23:53

Дербито без победник: Варот го спаси Тотенхем од пораз

Во 30-то коло од Англиското фудбалско првенство Тотенхем на домашен терен вечерва одигра нерешено 1:1 со Манчестер јунајтед. Избраниците на Жозе Мурињо поведоа преку...

Фудбал 20.05.20 | 12:24

Откако отслужи војска Сон се враќа на тренинзите во Тотенхем

Напаѓачот на Тотенхем, Сон Хеунг-мин пристигна во базата на Тотенхем, соопшти прес-службата на лондонскиот  клуб. Дваесет и седумгодишниот фудбалер претходно три недели...

Фудбал 08.05.20 | 13:32

Напаѓачот на Тотенхем го отслужи долгот кон татковината и сега може да се врати на фудбалот

Напаѓачот на Тотенхем и репрезентацијата на Јужна Кореја, Хјун Мин Сон го заврши задолжителниот воен рок во својата татковина. Стрелецот на „петлите“ настапи на многу...

Фудбал 02.10.19 | 14:07

Секс-скандал причина за седумте примени гола на Тотенхем

Британските медиуми вината за катастрофалната игра на Тотенхем оваа сезона, особено синоќешниот дебакл против Баерн среде Лондон (2:7), ја пронајдоа во секс-аферата која...

Фудбал 25.09.19 | 09:36

Тотенхем елиминиран од Лига Купот од клубот од четвртата дивизија

Тотенхем не успеjа да го помине шеснаесетфиналето на англискиот Лига куп. Финалистите од Лигата на шампионите од минатата година, синоќа загубија од Колчестер, клуб...

Фудбал 27.08.19 | 13:31

Деле Али се враќа за дербито со Арсенал

Екипата на Тотенхем очекува еден од своите најдобри фудбалери, Деле Али да се врати на зелениот терен за неделното градско дерби во Северен Лондон, кај Арсенал. Деле...

Фудбал 17.08.19 | 21:40

Драма, скандали и реми помеѓу Сити и Тотенхем

Тотенхем покажа убиствена ефикасност пред голот и си замина со бод од стадионот на Манчестер Сити – 2:2. „Граѓаните“ на двапати водеа по головите на Рахим Стерлинг (20)...

Фудбал 25.07.19 | 13:31

Тотенхем подготвен да го сруши трансфер рекордот за Пауло Дибала

Тотенхем е подготвен да го сруши својот трансфер рекорд по втор пат во овој трансфер период. Откако тоа го стори тоа со Танги Ндомбеле, се очекува „Спарси“ да понудат...

Фудбал 29.05.19 | 16:39

Финалето во ЛШ ќе биде најобезбедуваниот спортски настан во Шпанија

Претстојната битка меѓу Тотенхем и Ливерпул во саботата ангажира досега невидени ресурси за властите во Шпанија. Мадридската полиција соопшти дека финалето на Лигата...

Фудбал 11.05.19 | 14:46

Тотенхем го договори првиот летен трансфер

Минатите два трансфер периоди тимот на Тотенхем направи нешто изненадувачкo, односно тие не ангажираа ниту еден нов фудбалер, а причината за тоа беше изградбата на новиот...

Фудбал 08.05.19 | 23:33

Хет-трик на Моура за победа на Тотенхем и сензационален пресврт за англиско финале во ЛШ

Лукас Моура постигна хет-трик за сензационална победа со пресврт на Тотенхем над Ајакс од 3-2 на гости, со која англискиот премиерлигаш се пласира во финалето на фудбалската...

Фудбал 07.05.19 | 21:42

Покетино пред реваншот со Ајакс: Нема што да загубиме

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, верува дека неговиот тим има сили да ја надокнади негативата од првиот натпревар и да го елиминира Ајакс од полуфиналето во...

Фудбал 31.03.19 | 22:55

Ливерпул среќно до триумф над Тотенхем за враќање на лидерската позиција во Премиер лигата

Ливерпул попладнево на „Енфилд“ го победи Тотенхем со 2-1 во натпреварот од 32. коло на шампионатот на Англија и повторно е на првата позиција на табелата. Роберто Фирмино...

Фудбал 20.01.19 | 22:09

Голот на Винкс во последните секунди од мечот му донесе победа на Тотенхем

Последниот меч од 23. коло во Премиер лигата денеска се одигра на „Кревен Котиџ“ во кој Тотенхем во судиското продолжение дојде до трите бода кај Фулам (1-2). Секунди го...

Фудбал 08.01.19 | 12:28

Покетино: Ако сакаме да бидеме конкурентни, мора да го смениме начинот на работа

Менаџерот нa Тотенхем, Маурицио Покетино вели дека челниците на клубот мора да го сменат начинот на работа доколку сакаат екипата да стане конкурентна во борбата за...

Фудбал 20.12.18 | 10:05

Деле Али удрен со шише во глава на градското дерби против Арсенал

Тотенхем синоќа го победи градскиот ривал Арсенал на гостински терен со 2-0 во англискиот Лига куп, а навивачите на „топчиите“ направија инцидент 20-тина минути пред...

Фудбал 11.12.18 | 23:06

Ливерпул и Tотенхем ја минаа групната фаза во Лигата на Шампионите

Екипите на Ливерпул и Тотенхем обезбедија пласман во нокаут фазата во Лигата на шампионите откако вечерва се изборија за второто место во групите Ц и Б. На „црвените“...