Ознака: топлификација
Економија 10.09.20 | 13:28

Акционери од „Топлификација“ се сретнаа со Заев, очекуваат помош за нивните проблеми

Владата и во новиот мандат останува посветена на подобрување на економскиот просперитет на сите граѓани, создавање независни институции и обезбедување на механизми...

Економија 07.02.20 | 12:59

Реакција од ТЕ-ТО: Топлификација го обвинува ТЕ-ТО за лажен стечај, а само пред една година истата таа Топлификација поднесе барање за стечај на ТЕ-ТО

  По вчерашната прес-конференција на претставници на Топлификација АД Скопје, со демант на нивните изјави реагираше Друштвото за произвотство на електрична и топлинска...

Економија 08.11.19 | 18:01

Акционерите на „Топлификација“ прашуваат дали има функционер во Владата кој посебно ургирал за кредитирање на осомничена фирма

Во врска со доделената државна помош на осомничената фирма од управата за финансиска полиција ТЕ-ТО, акционерите на „Топлификација“ решија јавно да постават неколку...

Скопје 16.09.19 | 16:17

Шилегов: Загадено ќе биде и зимава и уште неколку години

Не можеме или не треба да очекуваме дека аерозагадувањето може да се реши така брзо, вели скопскиот градоначалник Петре Шилегов во интервју за „МКД“, во кое зборува...

Скопје 12.09.19 | 11:21

Шилегов најави пониски сметки за парно откако Град Скопје ќе ја преземе топловодната мрежа

Наредната недела на седница на Советот на Град Скопје треба да биде изгласана одлуката за преземање на топловодната мрежа и веднаш почнуваме постапка пред Регулативната...