Ознака: Тони Трајковски
Македонија 01.12.20 | 14:39

Случај „ТНТ“: Цаноски многу работи потпишувал ама не може да се сети конкретно што

Бизнисменот Фијат Цановски, како оштетен во случајот „ТНТ”, денеска во Кривичниот суд даде исказ како сведок предложен од страната на одбраната. Обвинетиот Тони Трајковски,...

Македонија 26.11.20 | 11:42

Цановски не сакаше да одговори дали ги има доплатено комуналиите за „Космос“

Бизнисменот Фијат Цановски комуналиите за изградба на објектот „Космос“ ги плаќал на рати. Тој рече дека пред да добие дозвола за градба платил две-три рати однапред...

Македонија 26.11.20 | 11:13

Трајковски: Цаноски добро знаеш што и како се гради во „Космос“

Поранешниот градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски денеска во случајот „ТНТ“ го испрашуваше бизнисменот Фијат Цаноски. Трајковски истакна дека Цаноски добро...

Црна хроника 11.11.20 | 10:49

„ТНТ“ одложено, Трајковски е во самоизолација

Поранешниот градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски денеска не се појави на рочиштето за случајот „ТНТ“. Нему му е одредена самоизолација откако бил во контакт...

Црна хроника 06.02.20 | 11:38

Тони Трајковски се појави на судењето за „ТНТ“

Обвинетиот поранешен градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски, се појави на денешното рочиште за случајот „ТНТ“, каде е обвинет за незаконско уривање на...

Македонија 20.01.20 | 11:23

„ТНТ“ одложен, докторката на Трајковски пред судот ја образложи неговата здравствена состојба

На денешното рочиште за „ТНТ“ присутни беа сите обвинети, освен Тони Трајковски. Неговиот адвокат Страшевски рече дека Трајковски не е во можност да присуствува на...

Македонија 20.01.20 | 09:16

Случај „ТНТ“: Докторката на Тони Трајковски ќе ја образложува неговата состојба

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба...

Македонија 17.01.20 | 17:16

Страшевски: Во судница јавно да се коментира нечија здравстена состојба, тоа е невидено!

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето да дојде...

Вести 16.01.20 | 14:30

Докторката на Трајковски повикана на суд да ја образложи неговата здравствена состојба

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената...

Македонија 15.01.20 | 11:20

На Трајковски нема да му се суди одделно, ТНТ продолжува на 20 јануари

Судијата Огнен Ставрев не дозволи раздвојуваање на судската постапка за обвинетиот Тони Трајковски. По паузата од 20 минути Ставрев соопшти дека го одложува денешното...

Македонија 15.01.20 | 09:15

Законот наспроти амбицијата на Ставрев: ТНТ почнува денес од почеток

Случајот ТНТ и официјално почна од почеток иако е неизвесно на кој начин ќе почне судскиот процес ТНТ. Адвокати на обвинитите реагираат на бројни пропусти во досегашното...

Македонија 14.01.20 | 18:07

Страшевски приложи доказ: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Ова денеска го вели преку соопштение...

Македонија 14.01.20 | 12:37

ТНТ ќе почне утре, судијата нареди Трајковски стражарно да се донесе во судот

Случајот ТНТ и официјално почна од почеток. Судијата Огнен Ставрев најави дека случајот се враќа од почеток со нови поротници. На денешното рочиште единствено не е присутен...

Македонија 13.01.20 | 07:48

Наместо уредна покана за Страшевски, Џолев бара адвокат по службена должност да го застапува Трајковски

Додека Јовица Страшевски, адвокат на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ, е на одмор, претседателот на Кривичен суд, Иван...

Македонија 24.12.19 | 11:04

Трајковски на неврохирургија, обвинителот бара да се раздвои постапката

Судијата Огнен Ставрев даде пауза од 15 минути на судењето во случајот „ТНТ” за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, со цел Судот да одлучи...

Македонија 24.12.19 | 10:11

Трајковски поради тешката здравствена состојба се лекува на неврохирургија

Поранешниот градоначалнк на општина Гази Баба, Тони Трајковски, кој завчера бил претепан од двајца насилници, денеска исто како и вчера не дојде на судското рочиште...

Црна хроника 23.12.19 | 11:59

ТНТ одложено за утре, Трајковски на дополнителни прегледи по претепувањето

Судијата Огнен Ставрев го одложи судењето за ТНТ за утре откако обвинетиот екс градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски по дадениот рок од еден час, не се појави на...

Црна хроника 23.12.19 | 10:55

МВР го потврди нападот врз Тони Трајковски

МВР денеска го потврди нападот врз екс градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски. На 22 овој месец околу 23.35  часот Т.Т. пријавил дека во Скопје на пешачка патека во...

Македонија 23.12.19 | 10:13

Тони Трајковски претепан во болница, судијата Ставрев стражарно ќе го приведува

Обвинетиот Тони Трајковски, поранашен градоначалник на општина гази Баба, денеска не дојде на судењето за предметот “ТНТ”. Неговиот адвокат утрово го информирал судот...

Македонија 18.08.19 | 19:24

Трајковски: Случајот „ТНТ“ воопшто не смееше да започне

За случајот „ТНТ“, за повлеченото обвинение против Ардијан Амзоски, за можната поврзаност на „ТНТ“ со „Рекет“, во интервју за Алфа телевизија зборува поранешниот...