Ознака: тони стојановски
Македонија 25.07.22 | 20:54

Бањатиот Фуркан Салиу: Луѓе како овој небањатиов, спортски бренд како што е Вардар го искористија, го злоупотребија и го уништија

Бањатите борци против говорот на омраза (и навреди) имаат две ваги за мерење на тежината на зборовите. Една е кога се пука по бањати и тогаш мери говор на омраза и навреди,...

Фудбал 24.07.22 | 21:01

„Среќен роденден Вардаре Македонски“ – емотивно видео за 75 години од фудбалскиот клуб

Со емотивен прилог за македонскиот првак во спортските вести на МТВ спортскиот новинар и коментатор Тони Стојановски го одбележа 75-тиот роденден на ФК Вардар. Речениците...

Македонија Спорт 02.07.22 | 08:53

Херојот од Грузија за барањата од Бугарија: Патриотите да се подготвени да ја бранат својата земја од Владата

Спортскиот коментатор, Тони Стојановски, кој од срце го искажа легендарниот коментар по победата на Македонија против Грузија и пласманот на европското првенство во...

Фудбал 30.12.20 | 12:51

Историскиот говор на коментаторот на МТВ Тони Стојановски овековечен на ѕидовите во ФФМ

ФФМ му укажа посебна чест на коментаторот Тони Стојановски за неговите завршни зборови по победата против Грузија во Тблиси и историскиот пласман на ЕУРО 2021. Во овој...

Македонија 15.11.20 | 12:53

Тасевски: Тони го праќате во Бардовци, за Бојко кој праќа порака за асимилација молчи!

Не стивнуваат преписките за различнте ставови по однос на коментарот на спортскиот новинар Тони Стојановски за време на фудбалскиот меч на кој Македонија обезбеди...

Фудбал 13.11.20 | 17:55

Вака се гради нација, а не во Пржино: Коментаторот Стојановски одговори на критиките

Тони Стојановски, коментаторот кој предизвика катарза во јавноста со својот говор на синоќешниот натпревар помеѓу Грузија и Македонија, по кој нашата фудбалска...

Фудбал 13.11.20 | 15:11

Тони Стојановски: Македонштината во моето срце е поголема од сите партии!

Коментаторот на македонската телевизија Тони Стојановски, кој ја мотивира Македонија, а го воодушеви Балканот со коментарите пред и по натореварот, ден по катарзата...

Твитови 13.11.20 | 12:54

Очигледно во различен свет живееме со овие шо им е „скандалозен“ говорот на коментаторот

Очигледно во различен свет живееме со овие шо им е “скандалозен” говорот на коментаторот на крај. Ако ви е сѐ фино таму на врвот (секоја сличност е намерна) надолу пука...

Фудбал 13.11.20 | 12:30

Не беше само завршниот говор емотивен: Слушнете ја најавата пред историскиот меч

Завршниот коментар на Тони Стојановски вчера го обиколи Балканот. Неговите зборови ечеа на малите екрани, се споделуваа на сите социјални мрежи, по домашни и странски...

Фудбал 13.11.20 | 12:03

Емоциите на Тони допреа и до Хрватска, за говорот се најде на насловната страница

На завршниот говор на коментарот од МТВ, Тони Стојановски по мечот меѓу Македонија и Грузија, долго ќе се навраќаме. Но, емоциите од гласот на Тони и неговиот крик ги...

Македонија 13.11.20 | 10:59

На Тони му порачувам штом ќе добие закани или тужба, веднаш да каже јавно, да се разоткрие нивниот подол начин на замолчување

Слушам новиве фашисти даваат сугестии коментаторот на мечот Македонија и Грузија, да се казнел или кривично да се гонел за коментарите пред и по мечот. Тоа било говор...

Македонија 12.11.20 | 22:57

Им пречел говорот: Приврзаници на СДСМ бараат МТВ да му даде отказ на коментаторот

Луѓе блиски на СДСМ на социјалните мрежи барат отказ за начинот на кој коментаторот на МТВ Тони Стојановски го коментираше мечот против Грузија на кој Македонија се...

Фудбал 12.11.20 | 20:58

Во овој период, кога ни оспоруваат и име и презиме и нација и ген, еве нè во Европа!

Емоции, радост, лудило! Македонија слави! Македонската фудбалска репрезентација се пласираше на завршницата на Европското првенсво кое ќе се одигра наредната година.   Радувај...