Ознака: тони михајловски
Македонија 09.10.21 | 15:46

Михајловски: Ги нудиме најдобрите решенија за населбата Тоде Мендол и Куманово

Утрово мојот тим ги посети жителите од населбата Тоде Мендол, ги слушна проблемите и ги претстави најдобрите решенија кои ги нудиме за оваа населба и Куманово, напиша...

Македонија 09.10.21 | 11:56

Михајловски: Куманово не заслужува да биде таква црна дупка и да му се убие душата

Куманово не заслужува да биде таква црна дупка и да му се убие душата, смета Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово. Куманово е град кој...

Македонија 08.10.21 | 23:33

Михајловски: Дождот не може да ги запре промените кои доаѓаат во Куманово

Мое Перо Чичо, дождот не може да ги запре промените кои доаѓаат во Куманово, напиша на својот фејсбук профил Тони Михајловски. Денеска мојот тим ја посети населбата...

Македонија 08.10.21 | 18:48

Димитриевски: Се слушнав со Тони Михајловски, му посакав добро здравје и да закрепне побрзо за да дебатираме пред граѓаните

Независниот кандидат за градоначаник на Куманово, Максим Димитриевски, во гостување во дебатната емисија „Што не е јасно“ на Алфа телевизија истакна дека се слушнал...

Македонија 07.10.21 | 20:47

Тони Михајловски, кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово е позитивен на ковид-19

Тони Михајловски, кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово е позитивен на ковид-19. Михајловски и покрај тоа што бил вакциниран, се заразил со коронавирус....

Македонија 07.10.21 | 10:15

Михајловски: Ајде на ново да го засадиме Куманово, од некаде мора да се почне

За кумановци да може да дишат чист воздух е потребно во градот да бидат засадени три дрвја по глава на жител. Тоа значи дека во Куманово треба да бидат засадени 390 илјади...

Македонија 06.10.21 | 22:54

Михајловски: Ќе ја заживеам технолошо индустриската развојна зона со цел да им понудам работа на младите за да ги задржам во Куманово

Планираме технолошко индустриската развојна зона, конечно да ја заживееме затоа што таа е еден од условите ако скате на младите од Куманово да им најдете работа и да...

Македонија 06.10.21 | 18:04

Тони Михајловски ја објави онлајн понудата за Куманово

Кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, овозможува за граѓаните да ја прочитаат неговата програма онлајн. Михајловски...

Македонија 05.10.21 | 20:08

Тони Михајловски: Куманово има млади кои ќе донесат промени, проекти и победа

Во младите е силата. Во младите е иднината. Во младите е решението. Куманово има млади кои ќе донесат промени, проекти и победа. Револуција за слобода на Куманово, напиша...

Македонија 03.10.21 | 19:20

Михајловски: Куманово конечно ќе биде чист град, ќе има бесплатен приклучок на гас за домаќинствата и бизнисите

Да направиме промени. Тоа сакам да го направам со вас, со ваша подддрша, бидејќи е за вас, рече Тони Михајловски кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот...

Македонија 01.10.21 | 18:22

Имаме и план и програма како да вратиме спортот во Куманово, порача Михајловски

Соколанската сала ќе ја претвориме во спортски музеј на Куманово, а спортската сала која беше бисер на Балканот ќе ја реновираме и гасифицираме, рече на денешната прес-конференција...

Македонија 01.10.21 | 10:45

Михајловски: Ќе се заложам Албански театар да биде на убаво репрезентативно место

Актерот Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на Куманово од ВМРО ДПМНЕ изјави дека ќе се заложи Албански театар во Куманово да биде на едно убаво репрезентативно...

Македонија 30.09.21 | 22:41

Tони Михајловски: За пет години можеше и Ајфелова кула да се изгради во Куманово

„Вие сте од иста населба со мене и не знам зошто сте дозволиле Вашата партија која  30 години владее на локално ниво се уште да се гази во кал во населбата – Перо Чичо“,...

Македонија 30.09.21 | 21:01

Тони Михајловски: Навистина е жално Куманово да изгледа толку лошо

Како се живее денеска во Куманово? Многу лошо за жал. Навистина многу лошо се живее во Куманово. Куманово се гуши во ѓубре. Куманово има течна депонија наместо река. Куманово...

Македонија 30.09.21 | 17:51

Михајловски и Доцевска-Божиновска на средби со граѓаните од „Карап Маала“ и кај Економското училиште

Кандидатот за градоначалник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, заедно со кандидатите за советници и носителот Елена Доцевска Божиновска во...

Македонија 30.09.21 | 15:23

Голем народен митинг на ВМРО ДПМНЕ во недела на градскиот плоштад

В недела, на 3 октомври, во 18 часот на градскиот плоштад во Куманово ќе се одржи голем народен митинг на ВМРО ДПМНЕ на кој ќе се презентира програмата на ВМРО ДПМНЕ за...

Македонија 29.09.21 | 21:27

Тони Михајловски за зелено Куманово: Да се избориме за чист град, без отпад и без депонии!

Го потпишав Меморандумот за соработка со Гоу Грин од Скопје – Здружение за одржлив развој и заштита на животната средина. 🗣Разговараме за младинските барања за...

Македонија 29.09.21 | 14:26

Тони Михајловски: Со благослов, со чиста мисла и со љубов кон ближните влегувам во оваа „борба“ за поубаво Куманово

Кандидатот за градоначалник на Куманово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, имаше средба со архијерејот на Кумановско‒осоговската епархија на Македонската...

Македонија 28.09.21 | 22:47

Михајловски ја покажа куќата каде пораснал, училиштето каде учел, паркот каде се случил првиот бакнеж…

Куќата во која пораснал, училиштето во кое учел, паркот каде се случил првиот бакнеж… Актерот Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на Куманово направи видео...

Македонија 27.09.21 | 13:51

Tони Михајловски: Ние сме бројот 7 и тој број се надевам дека ќе донесе среќа за Куманово

Денеска започнува кампањата  за локални избори 2021, во оваа кампања им посакуваме среќа на сите учесници и им порачуваме дека треба да ги задржиме и угледот и честа и...