Ознака: тони михајловски
Македонија 15.08.19 | 11:10

Михајловски: А браос Коки. Нешто као п*зда и п*ичка така?

Изјавата на Заев за „педер” е во „народски“ стил, рече вчера портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, за скандалозното „Нема да дозволам неколку криминалци, суетен...

Вести 14.08.19 | 18:16

Михајловски му порача на Заев: Сега испеј ја и „Драга не буди педер”

Актерот на Македонскиот народен театар Тони Михајловски реагираше на Фејсбук по изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи, како што рече неколку криминалци,...

Култура 13.08.19 | 12:38

„Те dua, жими мене“: Игор Џамбазов и Тони Михајловски во филм за купена невеста од Албанија

„Те dua, жими мене“ е новиот независен македонски филм чие снимање ќе започне на 15 август во Скопје, во режија на Марјан Гавриловски, а по сценарио на Никола Кузелов. Kако...

Култура 05.08.19 | 13:05

Михајловски: Останавме без име, историја и јазик, но да не дозволиме да останеме без националните пензии

Откако е донесена одлука да се укинат националните пензии, реакции стигаат од сите страни. Реагираше актерот Тони Михајловски, кој истакнува дека изгубивме многу побитни...

Македонија 22.07.19 | 16:02

Зоране, ниту те сметам за премиер, ниту за Македонец, ти си одрод

Зоране, ниту те сметам за премиер, ниту за Македонец. Ти си одрод, Адаптоид, нула, пишува членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на својот ФБ профил.

Македонија 19.07.19 | 18:06

Михајловски: Целава лакрдија со главниве ликови е за да не видиме дека рибата смрди од главата

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски, ги коментира случувањата околу случајот „Рекет“, во кој главни осомничени се Бојан Јовановски и Зоран Милески. Како...

Македонија 12.07.19 | 16:06

Тони Михајловски: Тик-так-тик-так

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ТОни Михајловски ја коментира анкетата на Макфакс, според која ВМРО-ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски за една година ќе дојде на власт. Традиционално...

Македонија 04.07.19 | 18:16

Можеби веќе некаде, некој музичар полицаец, ги „везе” нотите и зборовите за северната папазјанија

Му пречи ли некому во државата, но и н адвор од неа македонската химна?! Се подготвува ли нова државна химна во која ќе ги нема имињата Македонија, Гоце Делчев… Ова...

Македонија 03.07.19 | 14:09

Ние сме „светол” пример како од држава се прави црна дупка со дупло дно

Ние сме „светол” пример како со шарена куртонијада и СДС, од државата можеш да направиш црна дупка со дупло дно. Целта е се поблизу. Да се ограби, продаде и понижи државата...

Македонија 29.06.19 | 19:01

Михајловски: Зошто се бира петок за притвор?

Петок е најубав ден за реализација на мерката „притвор со изживување за 10+“, пренесува Фејсбук статус членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски. Ништо...

Скопје 22.06.19 | 15:05

Михајловски: Чепнете го МКЦ, чепнете нешто друго освен парите!

Сите тие, потпишаните, и пред Бени ќе се излигават еден убав ден во иднина. А јас ве уверувам, дека ќе биде подобар од повеќето “наши” луѓе од фелата, од кои најмногу го...

Твитови 11.06.19 | 17:02

Михајловски: Остана уште финалната поделба. Територијалната.


Музика 19.05.19 | 15:49

Тони Михајловски : Талентот е неспорен и огромен, и само идиот може да го негира

Актерот Тони Михајловски на својот фејсбул профил напиша: Талентот е неспорен и огромен, и само идиот може да го негира. Се радувам на успехот на секој уметник, човек,...

Македонија 17.05.19 | 18:03

Тони Михајловски за пресудата: Геро одамна кажа, Тони Шанац ќе го крка премиерно

Откако денеска судот донесе одлука дека Тони Михајловски треба да му се извини на Бранко Тричковски за статусот од кој тој се осетил загрозен, актерот се јави на својот...

Македонија 17.05.19 | 16:38

Тони Михајловски условно осуден, на Бранко Тричковски влакно не му фали

Актерот Тони Михајловски доби условна казна за заканата упатена на Фејсбук кон новинарот Бранко Тричковски во која напиша дека би го убил без око да му трепне. Основното...

Македонија 06.05.19 | 14:18

Михајловски: Еден, од 375 илјади, ама Македонци

Еден, од 375 илјади, ама Македонци, е кусиот коментар на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски по синоќешната победа на Стево пендаровски, која му ја обезбедија албанските...

Македонија 04.05.19 | 18:26

Михајловски положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев: Нека ти е вечна слава Војводо

Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски и Иванка Василевска заедно со пратеникот Влатко Ѓорчев, денеска по повод 116-годишнината од смртта на великанот...

Македонија 26.04.19 | 18:53

Михајловски: Море мајката, ја мајката, види мајката се пцовки кои редовно ги пиеме од Премиерот, јас мислам доста е, мајка му!

Море мајката, ја мајката, ајде мајката, види мајката и сл, се пцовки, кои ние редовно си ги пиеме од Премиерот. Ја мислам доста е, мајку му. А?- напиша Тони Михајловски на...

Македонија 24.04.19 | 23:52

Тони Михајловски: „Чистката“ на Заев е театар за народот, нема да направи ништо

Кадровската „чистка“ која ја најави премиерот Заев нема да се случи – убеден е Тони Михајловски кој вечерва беше гостин во емисијата „Отворено на АЛФА“. Според него,...

Македонија 22.04.19 | 13:46

Михајловски: Станува појасно – за референдумот се наполнети најмалку 300 000 фантомски гласови

Станува појасно дека за референдумот се наполнети најмалку 300 000 фантомски гласови. Вистината е како шило ..:) – коментира Тони Михајловски на својот фејсбук профил. Ваквата...